Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

Törvények

3 ország, ahol az abortusz a mai napig illegális

2024. november 05.

2 perc olvasás

ELLE

abortusz abortusztörvény
3 ország, ahol az abortusz a mai napig illegális
© Shutterstock

Ezekről a szigorú abortusztörvényekről fontos beszélni. 


Még a mai világban is számos országban illegális, tabu vagy erősen korlátozott az abortusz. Azok a nők, akik legálisan nem intézhetik el a terhesség megszakítását, gyakran kockázatosabb, veszélyesebb és kevésbé hatékony megoldások felé fordulhatnak, amelyek akár az életükbe is kerülhetnek. Most 3 országot mutatunk be, ahol az abortusz illegális. 

Andorra

A gyönyörű európai törpeállam, ahol vérfertőzés, nemi erőszak, a magzat súlyos fejlődési rendellenessége, vagy az anya életére jelentett veszély esetében is szigorúan tilos az abortusz. Az ország alkotmányának nyolcas cikkelyében az áll, hogy azok a nők, akik mégis elvégeztetik, akár hathónapos börtönbüntetést, a nekik segítséget nyújtó személy pedig három év börtönbüntetést kaphat. Ha az adott személy egészségügyben dolgozik, még az engedélyét is felfüggesztik 5 évre. Emiatt a törvény miatt Andorrából évente nagyjából 120 nő Franciaországba vagy a spanyolországi Katalóniába utazik, hogy abortuszt végezzenek el rajta.

Vatikán

Erre a listára felkerül a világ legkisebb területű és népességű állama, melyet teljes egészében körbevesz Róma. Ferenc pápa jóval modernebb, mint az elődei, de ő maga is korábban , a művi terhességmegszakítást végeztetőkről mint "gyilkosokról" beszélt. Korábban többször kifejtette, hogy számára a elfogadhatatlan "az emberi élet elértéktelenítése".

Málta

Tudtad, hogy Málta az Európai Unió egyetlen tagországa, ahol az abortusz szigorúan tilos? A szigorú törvény miatt azok, akik másik országba utaznak Máltáról, hogy terhességmegszakításon essenek át még a családtagjaik elől is titkolják, mi fog történni velük. Ennek oka, hogy 18 hónap és 3 év közötti börtönbüntetést kockáztat az, aki nyíltan vállalja az abortuszát. Az országban 2000 óta három nőt ítéltek el, börtönbüntetés nélkül. Érdekesség, hogy Máltán a válás is csak 2011 óta engedélyezett. A katolikus és konzervatív államban az azonos neműek házasságát és azt, hogy melegek is örökbe fogadhassanak, 2017-ben szavazták meg. 

Via

Neked ajánljuk

Figyelem

Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!

Még nem múltam el 18 éves