A telefonunk az a tárgy, amihez valószínűleg a legtöbbet nyúlunk a nap folyamán.
Kevesen tudják, de tízszer annyi baktérium lehet a telefonon, mint a WC-ülőkén. Sajnos a legtöbben nem tisztítják meg a kedvenc készüléküket elégszer, ugyanis a szakértők szerint minimum napi egyszer kellene rá időt szánni az egészségünk érdekében.
A leggyakoribb, amit elkaphatunk a telefonunk miatt a hasmenést okozó E. coli, a Staphylococcus, ami megfertőzi a bőrt. Az Actinobacteria, tuberkulózist és diftériát okozhat. Fájdalmas húgyúti fertőzéshez vezet Citrobacter. Az Enterococcus, pedig agyhártyagyulladást okozhat, ami rendkívül súlyos betegség, és akár halálos kimenetelű lehet.
Gyakran mondják, hogy a telefon olyan, mint egy harmadik kéz, mert állandóan megérintjük
– mondta Melissa Maker, a takarítási influenszer.
Az emberek előveszik a telefonjukat evéshez, a vonaton és mosdóba. Ennek eredményeként a mobiltelefonok egyenként több mint 17 000 bakteriális génmásolatot hordoznak egy 2017-es tanulmány szerint. A jelentés arra a következtetésre jutott, hogy ez „szerepet játszhat a fertőző ágensek terjedésében”.
Sokan nedves törlőkendővel tisztítják meg a telefonukat, ám ez nem túl jó ötlet, ugyanis az alkoholt, fehérítőt vagy ecetet tartalmazó törlőkendők lekoptathatják az okostelefon képernyőjének védőbevonatát. Fontos megnézni a készülék használati utasítását is, ahol szintén leírhatják a gyártók a helyes tisztítási módot.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!