A koplalás a szakemberek szerint nagyon veszélyes, és akár meddőséghez is vezethet.
A meddőség sajnos egyre több nőt érint világszerte, így a kutatók igyekeznek felderíteni minden kockázati tényezőt, és nagy figyelem övezi az eredményeiket.
Éppen ezért keltett nagy visszhangot Sharon Osbourne kijelentése, aki nemrégiben egy podcast-műsor vendégeként elárulta, hogy nála rendszeresen előfordul, hogy akár 3 napig sem vesz magához ételt. A szakemberek szerint azonban ez nagyon veszélyes lehet.
Az időszakos böjtölés előnyei közé sorolják, hogy a segítségével kordában tartható a 2-es típusú cukorbetegség, a felesleges testzsír elégetése pedig kifejezetten pozitívan hat az emberei szervezetre, ugyanakkor rendkívül veszélyessé válhat.
Az egyre népszerűbbé váló böjtölési szokás lényege, hogy a normál étkezést követő napok mellett a fogyókúrázók minden hónapban beiktatnak néhány napot, amikor megvonják maguktól az élelmet a nap nagy részében, és például csak reggelire vagy vacsorára fogyasztanak el valamit.
A túlzásba vitt koplalás azonban rendszertelen menstruációhoz vezethet, és összefüggésbe hozható a petefészekrák, a cukorbetegség és a szívbetegségek magasabb kockázatával is.
Egyes nők arról számoltak be, hogy teljes mértékben leállt a menstruációjuk, amikor naponta 8-12 órát koplaltak. Ha a szervezet hosszú ideig tápanyag nélkül marad, az hormonhiányhoz vezethet, amely egyenes út a meddőség felé.
Ha valaki 72 órán át megpróbál böjtölni, hihetetlenül legyengül, és akár súlyos pszichés tünetek is kialakulhatnak, így a szakemberek senkinek nem javasolják az ennyire drasztikus böjtölést.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!