A bélrákkal küzdő betegek ezreit kímélhetik meg a sugárkezeléstől anélkül, hogy ez befolyásolná a túlélésüket.
Egy friss kutatás szerint a bélrák túlélésének ideje akkor sem módosul, ha a páciens nem részesül sugárkezelésben.
A legtöbb előrehaladott bélrákban szenvedő ember jelenleg sugárkezelésen esik át, amelyet kemoterápia, majd műtét követ. Egy nagyobb vizsgálat azonban azt az eredményt mutatta fel, hogy tízből kilenc beteg, akinél kihagyták a sugárkezelést a terápiából, ugyanolyan valószínűséggel maradt életben öt évvel később, mint azok, akik megkapták a kezelést.
A szakértők szerint a sugárterápia elkerülése „jelentős előrelépés” lenne a betegek számára, akiket így megkímélnének a szervezetet gyengítő mellékhatásoktól, például a medencetörésektől kezdve a bél- és húgyhólyag károsodáson át a másodlagos rákig.
A szakértők a világ legnagyobb rákellenes konferenciáján, Chicagóban mutatták be eredményeiket, és a klinikai gyakorlat megváltoztatására szólítottak fel.
Charles Swanton professzor, a Cancer Research UK vezető klinikusa elmondta, hogy az onkológusok egyre gyakrabban próbálnak módot találni a gyógyszer- vagy sugárterhelés csökkentésére, hogy csökkentsék a hosszú távú mellékhatásokat.
A kismedencei sugárterápia jelentős és hosszú távú mellékhatásokkal jár. Úgy gondolom, hogy a sugárzás elkerülése nagy előrelépés lenne.
A gyakorlat bevezetése az életminőség javulásához és a mellékhatások csökkenéséhez vezetne, miközben a kezelés hatékonyságát és a túlélési esélyeket sem veszélyeztetnék.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!