A kiégésről fontos beszélni.
2025-ben az egyik újévi fogadalom legyen az, hogy mindenki jobban figyel a mentális egészségére. A kiégés a teljes szellemi, fizikai és érzelmi kimerültség állapotát jelenti. Számos tünete lehet, de néhány korai jel már akkor megmutatkozhat, amikor még nem ismerjük fel a problémát. Ezeket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
A szervezetünk tényleg mindig jelez, ha azt érzi, hogy pihenésre van szüksége. Éppen ezért egyáltalán nem ritka, hogy egy valódi kiégés előtt az érintett személy állandóan megbetegszik, sőt akár egyik megfázásból megy át a másikba. Itt már a C-vitamin és a torokfertőtlenítő nem elég, életmódbeli változtatásokra van szükség, hogy mentálisan és testileg is megtörténjen a pihenés.
Ismerős, milyen az, amikor már a kedvenc hobbid sem okoz örömet? A kiégés egyik korai jele, hogy a motiváció bizony eltűnik. Ennek oka lehet a fáradtság és a rossz mentális állapot. Ha már minden egyes feladat inkább kötelezőnek tűnik, akkor bizony az jelzi, hogy valami tényleg nincs rendben.
Egy kiégés szélén álló személynél gyakran előfordulhatnak dühkitörések, hiszen nem egyszerű türelmesnek maradni, ha valaki minden szempontból elfáradt. Természetesen nincs mentség a csúnya viselkedésre, de talán érdemes egy kicsit megértőbbnek lennünk egymással és magunkkal is, ha ezt tapasztaljuk.
Hiába kimerült valaki, ha közben állandó stressz van az életében. Éppen ezért a kiégésnél is jelentkezhetnek alvási problémák, amelyek csak még több gondot okoznak. Mindenképpen szakember segítségét kell igénybe venni, ha a helyzet hetek vagy hónapok óta fennáll, és a pihentető alvás sosem valósul meg.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!