A mentális kimerülésnek súlyos következményei lehetnek.
Mi is pontosan az a mentális kimerülés? Olyan ez, mint a fizikai fáradtság, csak az izmok helyett az elmédben van a nehézség. Ez az állapot általában akkor lép fel, ha hosszú ideig olyan feladatokra kell koncentrálnunk, amelyek megterhelik az agyat. Sok esetben előfordul akkor is, ha összecsapnak a hullámok a fejünk felett, például a munkánkban és a magánéletünkben sincs nyugalom. Erre rátesz az is, ha nem pihentető az alvásunk. Mutatjuk a legfontosabb jeleket.
A mentális fáradtság rossz hangulatba tehet. Lehet, hogy szűkszavú vagy ingerült vagy, és gyakrabban förmedsz rá az emberekre. Nehezebb uralkodni az érzelmeiden, ha mentálisan nem érzed magadat a toppon. A türelmetlenség pedig több vitához vezethet, ám a vége az lehet, hogy a kimerülés miatt már beszélgetni sincs igazán erőd. Fontos, hogy felismerd, ha lassítanod kell!
A mentális kimerültség nagyon megnehezítheti a koncentrációt, és ezáltal folyamatosan veszíthetsz a motivációdból. Előfordulhat, hogy könnyen elterelődik a figyelmed, vagy megfeledkezel a fontos határidőkről. Még a kis feladatok is túl nehéznek tűnhetnek.
Egy mentális kimerülés során a depresszió jelei is megmutatkozhatnak. A kedvtelenség, a szomorúság, a zsibbadtság érzése mind jelen lehet egy ilyen problémánál. Fontos szakember segítségét kérni, ha a probléma hosszabb ideje fennáll és úgy érzed, hogy az energiaszinted nem növekszik.
A mentális fáradtság legyőzi a szimpatikus idegrendszert. Ez a „harcolj vagy menekülj” módod. A szorongás olyan riasztás, amely azt mondja, hogy valami nincs rendben. Ha mentálisan mindig kimerült vagy, akkor folyamatosan pánikba eshetsz vagy aggódhatsz. Ez gyakran a depresszió tüneteivel együtt történik.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!