A testünk többet elárul a lelki állapotunkról, mint azt gondolnánk.
A pszichés problémákról a testünk is küldhet figyelmeztetéseket. Vannak olyan időszakok az életben, amikor minden valahogy nehezebb. Kevés energiánk van, és a szokásosnál gyorsabban érezzük magunkat kimerültnek. Legtöbbünk időről időre átesik ilyen fázisokon, és amíg tudatában vagyunk ezeknek, és vigyázunk magunkra, általában meg tudunk birkózni velük. Mutatjuk, melyik jelzéseket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Azt gondolhatnád, hogy könnyebb lenne szundikálni, amikor az agyad fáradt. A rossz hír, hogy ez általában nem így van. Kutatások szerint azok az emberek, akik magas „kognitív munkaterheléssel” járó munkát végeznek, több álmatlansági tünetről számolnak be, mint azok, akiknek nincs szellemileg kimerítő szakmájuk. A kialvatlanság súlyosbíthatja a szellemi fáradtságot. Fontos orvosi segítséget kérni, ha a probléma egyre súlyosabbá válik.
A szakértők nem biztosak abban, hogy a mentális fáradtság miért befolyásolja a fizikai aktivitást. Egyesek szerint a testmozgással szembeni tűrőképesség csökkenhet. Így úgy tűnhet, mintha több erőfeszítést tennél, mint amennyit valójában teszel. Fontos, hogy ilyenkor ne feszegesd a határidat, inkább a fő problémára kell megoldást találni, hogy az energiád visszatérjen.
Mindenki más, ezért nehéz megmondani, hogy a mentális kimerülés hogyan hat a testedre. Azonban előfordulhat, hogy fejfájás, izomfájdalom, hátfájás vagy gyomorproblémák jelentkeznek. Ha van valamilyen alapbetegséged, akkor annak is kellemetlenebb tünetei lehetnek. Emellett pedig az étkezési szokások is megváltozhatnak: valakinél teljes étvágytalanság jelentkezik, míg egy másik embernél a falási rohamok lesznek jellemzőek, ám ezek szintén járhatnak fájdalommal.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!