Az igaz barátságnak több jótékony hatása van a szervezetre és a mentális egészségre nézve, mint gondolnád!
Az igaz barátság ráadásul nemcsak abban segít, hogy programokat szervezzünk és jól szórakozzunk, valamint új társas kapcsolatokat alakítsunk ki másokkal, hanem egészségügyileg is rengeteg jótékony hatása van a szervezetre, melyet klinikai tesztek ezrei bizonyítanak. Most egy pszichológus osztotta meg, hogy pontosan milyen hatással is van az igaz barátság a mentális egészségre!
Az igaz barátsággal együtt járó mély és őszinte beszélgetések rendkívüli mértékben csökkentik a szervezetünkben felgyülemlett stresszt: tulajdonképpen ezért is akarjuk kibeszélni a gondjainkat a szeretteinkkel.
A szociális támogató közegek és az aktív társadalmi lét bizonyítottan javítják a kognitív funkciókat, ami főként a memóriát, az emlékezést, a figyelmet, a megfigyelőképességet, az érzékelést és a többi gondolkodási funkciót jelöli magában. Ez fiatalabb és idősebb korban is hatalmas előnynek számít.
Az igaz barátság egyik legnagyobb erénye az, hogy csökkenti a magányt és a magánnyal együtt járó negatív életérzéseket, ami miatt sokkal több ember betegszik meg, mint azt elsőre gondolnánk. A magány ugyanis a depresszió, valamint más mentális és pszichológiai egészségügyi gondok előszobája is lehet, ami már önmagában elég okok szolgáltat arra, hogy igaz barátokkal vegyük körbe magunkat.
A barátságok és az emberi társas kapcsolatok minőségi fenntartása arra sarkall minket, hogy többet mozduljunk ki otthonról, ami miatt a fizikai aktivitásunk szintje is emelkedni fog. A barátokkal remekül lehet programokat szervezni, főleg, ha olyan szórakozási lehetőségek után nézünk, melyek önmagában is sok mozgást igényelnek (pl. közös sportolás, hegymászás, kirándulás, utazás stb.).
A biztos alapokon nyugvó szociális környezettől nemcsak a kedvünk és a mindennapi közérzetünk lesz jobb, hanem alapjában véve az egész személyiség is megváltozik: bátrabbak és magabiztosabbak leszünk tőle, könnyebben fogunk nyitni új emberek felé, a nyitottságról, a megértésről, a megnövekedett empátiáról és az elfogadásról nem is beszélve!
Tanulmányok százai bizonyítják, hogy azok az emberek, akik igaz barátokkal rendelkeznek, a magányos alkatokhoz képest sokkal nagyobb életkedvvel kelnek fel, nagyobb fizikai erőnléttel rendelkeznek és pozitívabban is látják a világot. Alapjában véve tehát elmondható, hogy minden olyan személyiségbeli tulajdonságot is fejleszt a barátkozás, amitől jobb emberré válunk.
A társas interakciók több nevetést és jó kedved garantálnak, mint a magányosan eltöltött órák – ez tény, amiből egyenesen következtethető, hogy az igaz barátsággal rendelkező emberek alapjában véve boldogabbak, illetve jobbnak, boldogabbnak látják a világot, mint azok, akiknek nincsenek barátaik.
Egy új tanulmány kimutatta, hogy azok az emberek, akiknek sok barátjuk volt gyermekként, kevesebb mentális gonddal, stresszel, több magabiztossággal és nagyobb fájdalomküszöbbel bírnak, mint azok, akik gyermekként magányosan töltötték a napjaikat. Már csak ezért is megéri minél több iskolai programra és változatos, órák utáni foglalkozásokra elvinni a gyermekedet!
Az igaz kapcsolatokat rendszeresen ápolni kell: azt üzenetváltások, a telefonhívások és a találkozók megszervezése még egy új barátság esetén is napi, heti rutinná alakul át huzamos időn belül, aminek köszönhetően egy egészségesebb, keretek között élő életet teremthetünk meg magunknak.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!