Téged ghostingoltak valaha?
A mai világban egyáltalán nem meglepő, ha valaki a ghostingolás áldozatává válik. Ennek a fogalomnak a jelentése az, amikor egy kapcsolat lezárásának az a módja, amikor a másikat egyszerűen semmibe vesszük és eltűnünk. Most kiderült, hogy mi lehet a fő oka ennek.
Karli Kucko, szex- és párkapcsolati terapeuta arról beszélt, hogy senki sem szereti a konfrontációt, és a digitális társkeresés megkönnyítette az emberek számára, hogy ne válaszoljanak egy személy hívásaira vagy sms-eire, ha már nincs meg az érdeklődés. Ezzel pedig sokan azt remélik, hogy az adott illető megérti a célzást.
Ahelyett, hogy kommunikálnának és kapcsolatot teremtenének, amikor nézeteltérések merülnek fel, az emberek gyakran úgy döntenek, hogy véget vetnek a dolgoknak és továbblépnek
– magyarázta a szakértő.
Karli Kucko szerint fontos felismerni, hogy azért nem válaszolunk valakinek, mert esetleg kényelmetlen helyzetbe hozott minket vagy átlépte a határainkat? Ha nem erről van szó, hanem arról, hogy félünk kimondani, ha valaki felé már nem érdeklődünk, akkor bizony érdemes változtatni, mert az őszinteség még mindig sokkal jobb a ghostingolásnál.
Bár az elutasítást nehéz lehet lenyelni, én az átláthatóságot bátorítom az elkerüléssel szemben
– tette hozzá a terapeuta.
Nemrég készült egy amerikai kutatás, amelyből kiderült, hogy a válaszadók 75 százalékát ghostingolták már életében. Fontos azonban tudni azt is, hogy ez a viselkedés nem arról szól, aki a kegyetlen randitrend áldozatává vált, hanem a másik emberről. Az pedig szintén elengedhetetlen része a dolognak, hogy ezáltal tudhatjuk, kik azok a személyek, akik nem tudnak őszintén kommunikálni, így valószínűleg egy párkapcsolat sem lenne túl működőképes velük.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!