Az online társkeresés egyre népszerűbb, de azért megvannak az árnyoldalai is, az egyik ilyen, ha ghostingol a randipartnered.
A ghosting egyébként bármilyen emberi kapcsolatban előfordulhat, de a randizás világában gyakorlatilag azt jelenti, hogy akivel egyszer-kétszer találkoztál és chateltél, az egyik pillanatról a másikra eltűnik. Persze ilyenkor jogosan merülhet fel benne a kérdés, mégis mi történt a randipartnereddel? Összeállításunkban most mutatunk 5 kimondatlan okot, ami az eltűnés hátterében állhat.
Az egyik leggyakoribb ok a puszta kényelem. A ghosting egy praktikus megoldásnak tűnhet, ráadásul konfrontálódni sem kell, hiszen a másik egyszerűen csak soha többet nem reagál a megkeresésekre, sőt megesik, hogy le is tilt, így hiába akarod, nem tudod elérni, hogy magyarázatot kapj. Egyszerűbb, mint őszinte beszélgetést kezdeményezni, az már más kérdés, hogy mennyire egyenes (semennyire – a szerk.).
Kutatások szerint sokan nem érzik magukat elég felkészültnek ahhoz, hogy nyíltan és őszintén beszéljenek egy kapcsolat lezárásáról, így inkább eltűnnek. Nem akarnak szembesülni a másik fél reakciójával, mert mindenképpen valami negatívat vetítenek előre, ezért inkább úgy döntenek, szó nélkül kihátrálnak.
Egyes vélemények szerint a ghosting jogos, ha a kapcsolat még csak felszínes volt. Azok, akik a ghosting mellett döntenek, azt mondják, mivel még nem fektettek időt és energiát a kapcsolatba, ezért magyarázatot sem szükséges arra adni, miért szakítják meg azt.
Egy tanulmány megállapította, hogy egyesek azért ghostolnak, mert úgy vélik, az online társkeresésben a kapcsolat befejezésének alapértelmezett módjává vált a dolog.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!