Előbb véget érő ceremóniának, rosszul kiosztott díjaknak és kínos duetteknek is szemtanúja lehetett a közönség az Oscar-gála lassan 93 éves történetében. Cikkünkben a három legzavarbaejtőbb pillanatot szedtük össze.
Bár az Oscar-gálákat hónapokig tartó feszített munka előzi meg, sok száz ember dolgozik azon maximális erőbedobással, hogy minden a lehető legnagyobb rendben menjen, még így is becsúszhatnak bakik...
Az Oscar-díjátadó mostanra rekord hosszúságúvá vált, összességében van, hogy három teljes napig is eltart. A gálák történetében talán pont ezért számít az egyik legemlékezetesebb ceremóniának az 1959-es, amely azzal ért véget, ahogy a 2017-ben elhunyt komikus, Jerry Lewis az életéért küzdött a színpadon, hogy kitöltse a fennmaradó műsoridőt. Először mondott egy rövid beszédet, elsütött néhány poént, majd maga kezdte vezényelni a zenekart, mire az összes zavarodott Oscar-győztes táncra perdült. Mint az később kiderült, erre a rögtönzött színjátékra azért volt szükség, mert a forgatókönyv szerinti átadó 20 perccel előbb ért véget a tervezett időpontnál, Lewisnak pedig improvizálnia kellett a műsor végéig. Így az 1959-es Oscar-gála a történelem legrövidebb akadémiai díjátadójává vált.
Minden idők legnagyobb Oscar-zűrzavara talán az a pillanat volt, amikor a PricewaterhouseCoopers nevű szolgáltató hálózat egy alkalmazottját olyannyira ámulatba ejtette Emma Stone közelsége, hogy rossz borítékot nyújtott át az eredményeket kihirdető Warren Beattynek és Faye Dunawaynek 2017-ben. A két műsorvezető így a Holdfény című LMBTQ-film helyett a Kaliforniai álom című produkciót hirdette ki győztesként a Legjobb film kategóriában. Végül a Kaliforniai álom producere vette észre a tévedést, majd tartotta oda a kameráknak a valódi győztes címét és hívta színpadra az alkotókat.
A legzavarbaejtőbb, megrázóbb és teljességgel megsemmisítő döntést 1989-ben hozták meg a szervezők, amikor a díjátadó gála nyitószámában Rob Lowe színészt Hófehérkével párosították a színpadon. A mesebeli hercegnő szívélyesen köszöntötte az eseményen részt vevő hírességeket, akik erre zavartan, leplezetlen ellenszenvvel, közönyösen reagáltak. Ezt követően Hófehérke azokról a partikról kezdett mesélni, amelyeken részt vett a Coconut Grove nevű városnegyedben, Miamiban, mire Merv Griffin televíziós műsorvezető hangján felcsendült az I’ve Got a Lovely Bunch of Coconuts című dal, amelyet a színpadon megjelenő, kókuszgolyókat a kezükben tartó nőknek címzett. Mindezek után feltűnt Rob Lowe, aki furcsán szexuális töltettel adta elő Tina Turner Proud Mary című számának egy átdolgozott verzióját, amelynek a szövegét mintha kifejezetten Walt Disney-ről írták volna. Mindezt pedig olyan hangon, mintha Nick Knowles férfiassága fennakadt volna egy szögesdróton.
Újabb Oscar-botrány látott napvilágot a gála előtt néhány nappal
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!