Írók, akik úgy írnak, mint senki más
Mint Jane Austen, angol regényírónő, akinek szereplői legtöbbször intelligens és erkölcsös hősnők. Regényeire a feszes szerkezet, a klasszikus stílus, a szellemes dialógusok és a mély értelem jellemző, amiket az írónő kifinomultsága és éles esze tesz még élvezetesebb olvasmánnyá mindig, minden időben.
Mint Rejtő Jenő, aki elsősorban humoros témájú könyvek írójaként vált ismertté, és akinek egyetlen mondata elég ahhoz, hogy felismerjük páratlan humorát. Legtöbbször idegenlégiós témájú kalandregényeket, kisregényeket írt, stílusában pedig gyakran törekedett a filmszerű vágások technikájára. Rövid, egyszerű mondatokkal festette le regényeinek felgyorsult cselekményét, és mindeközben mindig volt egy-két jó szava hozzánk. Bölcs elmélkedésébe is ugyanúgy be tudta csempészni a nevetés hangjait. „Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye – rövid és céltalan.”(A szőke ciklon)
Mint Agatha Christie, a krimi koronázatlan királynője, aki Mary Westmacott álnéven romantikus regényeket is írt, de számunkra mintegy 80 detektívregénye és nagy sikereket arató West End-i színpadi darabjai miatt vált maradandóvá. A Guinness Book of World Records szerint Christie – William Shakespeare mellett – a világ minden idők legtöbb eladott könyvét elérő író. Christie első regényét, A titokzatos stylesi eset-et 1920-ban adták ki, ebben a történetben mutatta be az olvasóknak először Hercule Poirot-t, aki azután hosszú időn át, összesen 33 regényben és 54 novellában szerepelt még.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!