A guggolás igazi univerzális gyakorlat.
A guggolás sok szempontból előnyös lehet az egészségre nézve. Összeállításunkban most megmutatjuk, mi történik a testeddel, ha mindennap guggolásokat végzel.
Először is nézzük meg, egyáltalán miért hasznos a guggolás. Nos, mivel alapvetően az ún. összetett gyakorlatok közé sorolják, ezért a rendszeres beiktatása az egész test fittségét segíti. A guggolások több fő izomcsoportot aktiválnak egyszerre, hiszen edzik a combizmokat, a farizmokat, valamint a törzs-és hátizmokat is.
A fentiekből kifolyólag a guggolás első számú hatása nem más, minthogy javítja a testtartást. Ha jól csinálod, akkor hosszú távon segíthet elérni az egészséges és egyenes tartást. Persze ehhez fontos, hogy a guggolásokat tényleg helyesen hajtsd végre. Vagyis: tartsd közben egyenesen a hátad, feszítsd meg a hasizmokat, a vállaidat pedig közben húzd hátra és lefelé.
A guggolás nemcsak az izmaidnak tesz jót, hanem a csontjaid is erősíti. Az életkor előrehaladtával a csontsűrűség lassan csökken, ez pedig rosszabb esetben olyan betegségekhez vezethet mint például a csontritkulás. Az olyan erősítő gyakorlatok, mint mondjuk a guggolás segíthetnek ezt elkerülni.
A combban található négyfejű izom a test legnagyobb izma, aminek edzése során rövid időn belül viszonylag sok kalóriát lehet elégetni. Ennek pozitív következménye, hogy élénkül az anyagcsere, ráadásul az izmok az edzés befejezése után is tovább dolgoznak, és energiát égetnek el. Ha neked is célod az anyagcseréd felpörgetése, akkor a guggolás mindenképpen szerepeljen az edzéstervedben.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!