Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

Lélekgyógyítás

3 dolog, amit a magas érzelmi intelligenciájú emberek sosem mondanak

2024. május 24.

2 perc olvasás

Szentkuty Nikolett

érzelmi intelligencia kommunikáció mentális egészség kommunikációs stílus empátia
3 dolog, amit a magas érzelmi intelligenciájú emberek sosem mondanak
© Shutterstock

Az empátia a magas érzelmi intelligenciával rendelkező emberek egyik alapvonása.


Bárkivel előfordulhat, hogy egy beszélgetés során úgy érzi, a másik fél egyáltalán nem érti meg őt, és bizonyos reakciók akár bántóak is lehetnek. A magas érzelmi intelligenciával élő emberek bizonyos mondatokat soha nem használnak, ám ez egy olyan tulajdonság, amivel nem rendelkezik mindenki.

Ahhoz, hogy képesek legyünk beleélni magunkat a másik helyzetébe, és megérteni a problémáit, nagyfokú empátia szükséges. Aki rendelkezik ezzel, azt tapasztalhatja, hogy tőle sokkal gyakrabban kérnek segítséget a környezetében élők, és tanácsokat várnak.

Az ilyen emberek a beszélgetések során nem bántanak meg másokat, és bizonyos kifejezéseket és mondatokat soha nem használnának – nem véletlenül.

A magas érzelmi intelligenciával rendelkezők tiltólistája

Bizonyos mondatok a legjobb szándék ellenére is megbánthatnak másokat. A nagyfokú empátiával rendelkezők ezeket a kifejezéseket már tudatosan kerülik:

„De legalább…”

Ezt a legtöbben ugyan vigasztalásnak szánják, de valójában úgy tűnik, mintha alábecsülnék a másik érzelmeit, vagy megpróbálnák meggyőzni, hogy nem is annyira rossz a helyzet. Az érzelmileg intelligens emberek ehelyett inkább csak meghallgatják a problémákat, és megerősítik a másikat abban, hogy jogosak az érzelmei.

„Pontosan tudom, mit érzel”

Egy szakítás, veszekedés vagy akár haláleset kapcsán gyakran hangzik el ez a mondat. Sokakat meglep, de általában ez éket ver a beszélgetőpartnerek közé, mert ahelyett, hogy támogatást kapna a másik, azt éli meg, hogy nem értik meg a problémáját. Egyetlen szituáció sem azonos, ahogyan az emberek érzelmei is eltérnek egymástól. A megküzdési mechanizmusaink is mások, így ezzel a mondattal csak csalódottabbá válik a beszélgetőtárs.

„Túlreagálod”

Akinek mondták már ezt a mondatot, pontosan tisztában van azzal, mennyire kellemetlen érzés. Az, hogy valaki a másik érzelmi reakcióit eltúlzottnak titulálja, gyakorlatilag az érzelmei érvénytelenítésének egy formája. Ezzel pedig negatív érzéseket generál a másikban, aki emiatt félreértettnek és magányosnak érezheti magát.

via

Neked ajánljuk

Figyelem

Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!

Még nem múltam el 18 éves