Tele van a világ dühös emberekkel.
Sokan érezzük, hogy megváltozott a világ a járványhelyzet óta. Tapasztalhatjuk, hogy a dühös emberek mindenhol jelen vannak, de akár saját magunkban is felfedezhetjük, hogy már nem kezeljük olyan jól a feszültséget, mint korábban. Erre azonban tudományos magyarázat is van.
2024-et írunk, de az elmúlt 4 év már rengeteg meglepetést tartogatott, és nem a jó értelemben. A koronavírus-járvánnyal kezdődött minden, ám a világban zajló háborús helyzetek sem segítenek azon, hogy vidámabbak legyenek a mindennapok. Ezeket a negatív dolgokat még azokban az országokban is megérzik az emberek, ahol béke van, hiszen az interneten és a tévében ma már minden mennyiségben megkapjuk a friss híreket. Sokak megélhetését pedig az infláció nehezíti meg.
Az Institute of Customer Service legújabb kutatásából érdekes dolgok derültek ki. Az eredmények alapján az Egyesült Királyságban az ügyfélszolgálati dolgozók 60%-a tapasztalt ellenségeskedést az elmúlt évben. Az alkalmazottak több mint fele azt mondta, hogy a hívók egyre agresszívebbek lettek. A felmérés szerint a legtöbb embert a készlethiány és a munkaerőhiány dühítette fel, amikor telefonbeszélgetést folytattak ügyfélszolgálati munkatársakkal.
A friss kutatási eredményeket követően a Mind mentális egészséggel foglalkozó jótékonysági szervezet kifejtette, hogy a düh az emberek reakciója a mindennapi életben, a múltban vagy a körülöttük lévő világban szerzett nehéz tapasztalatokra. Azonban ez a kellemetlen érzés akkor is előtörhet, amikor mások rosszul vagy igazságtalanul bántak velünk. Szintén megjelenik a düh az életünkben akkor is, amikor más érzelmekkel akarunk megbirkózni, így akár társulhat a szégyen, a tehetetlenség vagy a félelem érzésével is. Ezt megértve a düh és a harag több mint indokolt a világban jelenleg zajló nehézségek ellen, de hogyan tudjuk kihasználni?
A Greater Good tudományos magazin szerint a kutatások túlnyomórészt azt mutatják, hogy a düh érzése növeli az optimizmust, a kreativitást és a hatékony teljesítményt. Emellett pedig a düh kifejezése sikeresebb tárgyalásokhoz vezethet, akár az életben, akár a munkahelyen. Ennek értelmében nem arról van szó, hogy a cél az, hogy sose legyünk dühösek, inkább a titok abban van, hogy megtanuljuk kontrollálni, sőt, potenciálisan a jóra használjuk fel.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!