Szerelmek és szerelemprojektek, gyerekek, válások, munkás nyugdíjas évek. Women of Hungary sorozatunkban annak jártunk utána, mi határozza meg a Magyarországon élő nők mindennapjait, mire vágynak, mire büszkék, mit csinálnának másképp? Következzen Váradi Orsolya Nóra rúdsport- és rúdtáncoktató portréja Budapestről.
Sokáig úgy éreztem, hogy nőnek lenni nehéz feladat, és fogalmam sincs, hogy kell jól csinálni. Gyerekkorom óta azt gondoltam, hogy az elfogadásnak ára van, másoknak kell megfelelnem, mást kell mutatnom a külvilágnak, mint ami én vagyok. Elhatároztam, hogy ezen változtatni szeretnék, mert ezek a hiedelmek visszatartottak attól, hogy jól érezzem magam és jó döntéseket hozzak. Hamar beláttam, hogy ehhez a munkához szakember segítségére lesz szükségem, ami életem legjobb döntése volt. Így indultam el az önismeret útján. Fontos számomra, hogy valóban szeressem, amit csinálok. A mozgás mindig közel állt hozzám: már kiskoromban ámulva néztem a tornászokat és a profi táncosokat. Dzsessz- és klasszikus balettre jártam, ez mai napig a kedvenc hobbim, terápiám. A rúdtáncra öt éve találtam rá.
A Testnevelési Egyetemen humánkineziológiát tanultam, majd elvégeztem egy sportoktatói képzést is. Jelenleg rúdtáncot oktatok, személyesen és online is tartok edzéseket, tanítványaim többször állhattak dobogóra országos bajnokságokon. Ez a mozgásforma megköveteli, hogy újra és újra átlépjük a határainkat, ezáltal segít a korlátaink leküzdésében. Alázatot és kitartást követel, fejleszti az erőt, hajlékonyságot és a mozdulatok szépségét, valamint mentálisan is megerősít. Óráimon gyakran hallok olyasmiket, hogy „ez nekem soha nem fog menni”, vagy „én ehhez gyenge vagyok”. A legnagyobb siker számomra az, amikor ezeken túllépünk.
Vállalkozóként én osztom be az időmet, így bár rengeteget jövök-megyek a városban, munka mellett jut a magánéletre és a feltöltődésre is. Nem is tudnám már máshogy elképzelni, mert megtapasztaltam, hogy adni csak akkor lehet, ha van miből. Szerintem egy érett, tudatos nő, aki rendben van önmagával, harmóniát, szeretetet és elfogadást teremt maga körül, így általa a világ egy jobb hellyé válik. Én erre törekszem. Sokan úgy gondolják, hogy a női lét kiteljesedése az anyaság, és bár ezzel nem vitatkozom, még nem állok rá készen, szeretnék még tanulni, hogy tudjak mit továbbadni a következő generációnak. Érdekel a yin jóga, a coaching – minden, ami a testi, mentális és szellemi egészséghez hozzájárul.
A cikk eredetileg az Elle magazin 2021. novemberi lapszámában jelent meg.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!