Ez a hétvége mindenki számára tartogat valami izgalmasat, legyen szó zenéről, kultúráról, sportról vagy gasztronómiáról.
A World Press Photo kiállítás és a Budapest Design Week a vizuális élményekről gondoskodik, míg az ELLE Yoga Weekend a belső harmóniát kínálja. A természet kedvelői Gyulán és a Körösök völgyében töltekezhetnek, a tangó szerelmesei pedig Pécs romantikus helyszínein táncolhatnak. Aki inkább kerekezne, Egerben városnéző biciklitúrán fedezheti fel a múltat és a jelent, a kávéimádók pedig egy teljes héten át élvezhetik a Coffee Week eseményeit Budapesten. Végül, de nem utolsósorban a Margitszigeti Oktoberfest garantálja a hamisítatlan sörkert-hangulatot szeptember utolsó hétvégéjén. Te milyen programra vágysz?
Haggenmacher sörmanufaktúra megnyitó @aqb
Száz év után ismét sör csapol Budafokon a legendás Haggenmacher Sörgyár. A háromnapos nyitóünnepen egyszerre kap helyet a bajor rézfúvós zene és az aqb kortárs művészeti installációi. Az első napon ünnepélyes hordócsapolás, tárlatvezetések és gyárlátogatás várja a vendégeket. Este a Musikkapelle Bernbeuren koncertje után hajnalig tartó DJ-szett zárja a programot.
A kortárs világ legfontosabb történetei egyetlen kiállításon: újra megérkezett Budapestre a World Press Photo 2025 kiállítás. A Biodómban láthatjuk a 68. nemzetközi sajtófotó-pályázat díjnyertes képeit. Több mint 59 ezer pályamű közül választotta ki a zsűri a legjobbakat, 141 ország fotósainak munkái közül. A tárlat a kortárs fotózsurnalizmus sokszínűségét és erejét mutatja be. Egy kiállítás, ami egyszerre nyit ablakot a világ szépségére és drámáira.
Muzsikál az erdő - Gyula és Szentjobb
Gyula térségében szeptember végén ismét életre kel az erdő: jön a Muzsikál az erdő a Körösök völgyében. A háromnapos programsorozatban a természet és a művészet találkozik zenével, irodalommal és helyi ízekkel. A rendezvény célja, hogy közelebb vigye a látogatókat a környezettudatos, fenntartható életformához. Egy fesztivál, ahol a fák lombjai között zene, közösség és természet fonódik össze.
Szeptember 26-án és 27-én ismét elérkezik a tudomány ünnepe: jön a Kutatók Éjszakája. Országszerte mintegy 200 helyszínen közel 2500 program várja az érdeklődőket. Laborbejárások, kísérletek, előadások és játékos foglalkozások nyitják meg a tudomány világát minden korosztály előtt. A rendezvény célja, hogy közelebb hozza a kutatás izgalmas mindennapjait a nagyközönséghez. Készíthetünk lávalámpát a Színyei Merse Pál gimnázium szervezésében, különleges, növényi alapú kostolón vehetünk részt a MOME jóvoltából vagy éppen egy szabadulószobává alakított laborlátogatáson is részt vehetünk a Semmelweiss Egyetemnek köszönhetően. A részvétel a programokra ingyenes, de a helyek gyorsan betelnek, így érdemes előre regisztrálni.
Lélegezz mélyeket és kapcsolódj újra önmagadhoz szeptember 27–28-án a Normafa Hotel & Retreat Centerben! Az ELLE Yoga Weekend ismét testet-lelket melengető programokkal vár: vezetett jógaórák, meditáció, önismereti beszélgetések és tápláló fogások teszik teljessé a hétvégét. Olyan nevek segítenek az elmélyülésben, mint Feller Adrienne, Jordán Adél vagy Kolossváry Orsi. Az esemény különleges hangulatát a természet közelsége és az inspiráló közösség adja. Egy hétvége, ahol a csend, a mozgás és a belső béke találkozik.
Fedezd fel Eger hangulatos utcáit két keréken a Turizmus Világnapján! Szeptember 27-én indul a város első vezetett biciklis városnéző túrája, ahol Miklovicz Gábor idegenvezető mutatja be a történelmi belváros és környék titkait. A nagyjából 7 km-es, kétórás túra mindenki számára különleges élményt nyújt, 12 éves kortól. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, a jegy 1000 Ft/fő. A helyszín: Dobó István tér – innen indul a kaland, amely új szemszögből mutatja meg Egert.
Oktoberfeszt Gasztrosétány a Margitszigeten
Szeptember 28-án vasárnap a Margitsziget Gasztro Sétánya igazi bajor sörkertté változik. Korsókban érkeznek az eredeti bajor sörök, mellé perec, kolbász és hangulatos zenekarok színesítik a napot. A sétány feldíszített környezetében a személyzet népviseletben szolgálja fel a jókedvet. Ez egy egész napos program, ahol családok, barátok és sörrajongók együtt ünnepelhetnek. Nem kell Münchenig menned, hogy vasárnap is átélhesd az Oktoberfest varázsát.
Szeptember 22–28. között Budapest a kávé fővárosává válik, a vasárnapi zárónapon pedig minden a közösségi élményekről szól. A Coffee Week utolsó napján még begyűjtheted a hiányzó pecséteket a Kávéútleveledbe, és részt vehetsz workshopokon, kóstolókon és izgalmas nyereményjátékokon. Ez a nap remek alkalom, hogy felfedezd a város specialty kávézóit, megkóstold a legkülönlegesebb pörköléseket és új ízeket. A baristák és kávérajongók pezsgő közössége várja, hogy együtt ünnepeljetek.
V. Pécsi Nemzetközi Tangó Ünnep
Pénteken és szombaton tánccal, versennyel és hatalmas bulival vár Pécs tangó ünnepe, vasárnap is igazi dél-amerikai hangulat költözik a város ikonikus helyszínére, a Tettyei romokhoz. A Tangó Piknik 11 és 18 óra között nyitja meg kapuit, ahol zene, tánc és közösségi élmény fonódik össze. A pécsi tangósok szívélyes vendéglátása minden látogatót otthonossá tesz ebben a varázslatos környezetben. Az esemény a V. Pécsi Nemzetközi Tangó Ünnep méltó záróakkordja, eső esetén a Herkules műhelyben folytatódik a program.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!