Az autizmus egy olyan spektrum, ami a kissé furcsán viselkedő különcöktől a nem kommunikáló autistákig terjed. Mutatunk néhány fontosabb jelet.
Manapság egyre több ember felnőttkorban kapja meg a diagnózist az autizmusával kapcsolatban. Ennek az az oka, hogy a kutatók és az orvosok sokkal többet tudnak az autizmus spektrumzavarról, valamint rájöttek arra, hogy a diagnózis még az élet késői szakaszában is jelentős előnyökkel és enyhüléssel járhat.
Természetesen ezeknek a tüneteknek a jelenléte nem jelenti azt, hogy valaki autista, de iránymutató lehet. A pontos diagnózist azonban csak szakemberek tudják felállítani. Ha valakinél gyerekkorában nem diagnosztizálták az autizmust, felnőttkorban még mindig hasznos lehet, hiszen segíthet jobban megérteni azt, hogyan működnek, és bizonyos cselekvéseiknek mi az oka. Fontos kiemelni, hogy nincs két egyforma autista ember, éppen ezért nehéz diagnosztizálni, hiszen a tünetek annyira sokrétűek lehetnek.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!