Ha te is lapos hasat szeretnél, akkor ezekről tudnod kell.
A lapos has elérése hosszadalmasabb folyamat, gyakran pedig a közösségi médiában felbukkanó tippek azok, amik akadályozzák a sikert. Összeállításunkban most megmutatjuk azokat a tévhiteket, amiket nem szabadna elhinned, ha a cél tényleg a lapos has.
Természetesen a hasizom gyakorlatok is hozzájárulnak a lapos hashoz, de a titok nem abban rejlik, hogy annyi felülést csinálsz, amennyit csak bírsz...vagy még annál is többet. Sokan azt hiszik, hogy a napi sok-sok felülés vagy a plank gyakorlatok megszüntetik a hasi zsírt, de ez sajnos nem igaz. Célzottan izmot építeni lehet, de helyi zsírégetés nem létezik. Ami igazán számít, az a kalóriadeficit, a napi testmozgás, valamint az erőnléti és az állóképességi edzés kombinációja. A hasizom edzés a formálásban segít, de ez csak akkor válik láthatóvá, ha a zsír szépen, lassan eltűnik.
Az alacsony szénhidráttartalmú étrend reklámázása a mai napig nem ment ki a divatból, pedig az igazság az, hogy a szénhidrátok nem ellenséges, sőt! Energiát biztosítanak, támogatják a teljesítményt edzés közben, valamint segítenek fenntartani az anyagcsere optimális működését. Persze az egyáltalán nem mindegy, milyen szénhidrátokat viszel be: a fehér kenyér és a péksütik helyett válassz inkább teljes kiőrlésű gabonákat, hüvelyeseket és sok zöldséget. Így hosszabb ideig érzed magad majd jóllakottnak, nem lesznek éhségrohamaid, és az emésztésed is javulhat.
A méregtelenítés alapvetően nem egy rossz dolog, de a méregtelenítő teák, tisztítókúrák, léböjtök, amik gyors eredményt ígérnek, általában nem működnek, maximum rövid távon. Ezeknek az ára jellemzően az energiaszint jelentős csökkenése és a közérzet romlása. A lapos has valójában a hosszabb távon is fenntartható szokások eredménye. Az elegendő mennyiségű, pihentető alvás, a stresszkezelés, az egészséges étkezés és a testmozgás, mind-mind együtt járulnak hozzá ahhoz, hogy a hasad lapos legyen. A radikális kezelések helyett tehát olyan rutinokat alakíts ki, amik jót tesznek neked, és amiket be is tudsz tartani.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!