

Változatos, látványos projektek, csodálatos nagypolgári lakások kortárs elemekkel fűszerezve – Kis Dániel és Csizinszky László Studio Architres belsőépítészeti irodája számos extravagáns munkát felsorakoztathat portfóliójában: az egység nemcsak az általuk tervezett enteriőrökben, hanem fenomenális duójukban is jelen van.
Mi a titka egy tökéletes, harmonikusan működő, esztétikus térnek?
– ezt a folyamatot Csizinszky László különösen nagyra tartja a szakmájában. Dani a BME Építész tanszékén tanult, amikor is 2013-ban, egy Budapesten alkotó olasz belsőépítész, Luca Biagini mellé sodorta az élet. A belsőépítészeti alapok és arányok mellett mentora az olasz Dolce Vita életérzésből is adott neki némi ízelítőt. Laci a londoni Ravensbourne University-n, illetve a Paris College of Art-on folytatott tanulmányai alatt, 2015-ben kezdett bele első gyakornoki munkájába Budapesten, majd 2017-ben összesodorta őket az élet. Létrehozták saját irodájukat, azzal pedig az első közös projektjüket, az Apartment V névre hallgató AirBnB lakást, amelynek kialakításában és stílusában egyből szabad kezet kaptak (és amelyet az Archdaily: Building Of The Year díjon is jelöltek).
Az alap egy klasszikus nagypolgári lakás volt, eredeti halszálka parkettával és tekintélyes méretű nyílászárókkal, amelyeken csak úgy özönlött a természetes fény a beltérbe. Az enteriőrt kortárs, loftos részletekkel, a tér közepébe állított galériával, rengeteg növénnyel és a zöld különböző árnyalataival gazdagították.
A végeredmény, bármihez is kezdenek, mindig friss, releváns, eklektikus, formabontó és karakteres. Erről tanúskodik a 2019-es S/ALON kiállításra megalkotott, különleges standjuk is, vagy szívünk csücske, a Logodi utcai lakás, amelyben gyönyörűen keveredik a nagypolgári elegancia pimasz, vibráló, modern kiegészítőkkel. Ugyan stílusuk mindig kontextusfüggő, munkáikban a párizsi tervezők formabontó stílusa, a letisztult és természetes skandináv esztétika, valamint a spanyol, lezser, nyers, őszinte tervezők világa keveredik.
Projektjeik szerves részét képezik az általuk tervezett, egyedi beépített bútorelemek (legyen ez akár egy konyhasziget, beépített bútorrendszer vagy mosdópult), és az extravagáns mobiliák is (ebből a vágyból született meg a REBLE, amelyről bővebben az Év fenntartható kezdeményezése kategóriában olvashatsz).
Laci szerint egy tér megalkotásakor mindig egy harmonikus összkép kialakítására törekszenek: ez lehet akár különböző korok, stílusok összhangja, amely egy jól funkcionáló, esztétikus egységet alkot, de előfordulhat, hogy egy “monoton,” szigorúbb irány működik – mindig a kontextust és a felhasználót tartva szem előtt.
Nézd meg az Architres weboldalát, és kövessd őket Instagramon is!
Eredményhirdetés hamarosan.
A jelölteket egy nemzetközileg is elismert szakemberekből álló zsűri választotta ki