A medence mellett és a tengerparton sem szívesen válsz meg a kedvenc ékszereidtől? Utánajártunk, mennyire jó ötlet a vízbe menni velük.
Az ékszerek nem feltétlenül tartoznak a strandtáska elmaradhatatlan tartozékai közé, mégis sokan vannak, akik nem szívesen veszik le az állandóan viselt gyűrűt, nyakláncot, bokaláncot magukról a fürdőzés idejére sem.
Pedig lehet, hogy jobban tennék, a kiegészítők között ugyanis több olyan is akad, amit akár teljesen tönkretehet egy csobbanás a tengerben vagy a medencében.
A fém ékszerek legtöbbjét úgy tervezték, hogy az édesvíznek ellenálljanak, de a sós tengervíz, illetve a klóros medencevíz már kifoghat rajtuk. (Különösen, ha valamilyen bevonat, például aranyozás vagy ezüstözés is található rajtuk.) A kivétel ez alól az orvosi fém (ebből készülnek például a pierceingek is), amivel nyugodtan csobbanhatsz a tengerben, a medencében, sőt akár a gyógyfürdőkben is, bírni fogja a strapát.
A színtiszta, 24 karátos arany esetében nincs mitől tartanod, édes és sós vízben sem oxidálódik. Az ötvözetekkel azonban érdemes vigyázni: minél alacsonyabb egy aranyékszer karátértéke, annál nagyobb kárt tud tenni benne a sós víz és a vegyi anyagok. Épp ezért ha nem vagy biztos benne, hogy milyen összetételű az adott darab, a legjobb, ha inkább a strandtáskádban hagyod a fürdőzés idejére. Természetes édesvizekbe azonban még ezekkel is mehetsz, az nem tesz kárt bennük.
Az ezüst nem tartozik a legstrapabíróbb nemesfémek közé, így az abból készült ékszerek is idővel elvékonyodnak, deformálódnak vagy oxidálódnak. Semmiképp sem javasoljuk a strandolást ezüst ékszerekkel, legyen szó édes vagy sós vízről, netán medencéről. Sőt, a legjobb, ha zuhanyzáshoz és kézmosáshoz sem hagyod magadon az ezüst ékszereidet.
Idén újra szupertrendik a gyöngyös kiegészítők, így a strandon is feltűnhet egy-egy gyöngyös fülbevaló, nyaklánc vagy gyűrű. Akár igazi, akár üvegből vagy műanyagból készült gyöngyről beszélünk, a víz ebben nem fog kárt tenni – de ez nem biztos, hogy igaz a láncra is, amin lóg. Ahogy már említettük, a fémekben, a gumizsinórban, valamint az aranyozásban könnyen kárt tehet a só és a klór is, ezt mindig tarts szem előtt.
A gyöngyhöz hasonlóan a féldrága- és drágakövek is ellenállnak a tengervíznek és a klórnak, így alapesetben ezekben nem jelent gondot a fürdőzés. Csakhogy a drágaköveket nem sűrűn viseljük magukban, általában ezek is valamilyen nemesfémből vagy fémből készült láncon, alapon kapnak helyet, ami már problémát jelenthet. És lássuk be: nem biztos, hogy a gyémántgyűrűnek a strandon van a legjobb helye…
A fonott, szőtt, hímzett, makramé vagy egyéb technikával készült kiegészítők remekül feldobják a strandruhát, és a vizet is bírják, ennek ellenére mégsem a legjobb választás strandoláshoz. Az anyag ugyanis könnyen elszíneződhet a napsugarak, a naptej, valamint a gyógyvíz hatására, ezért a legjobb ezeket is a szobában hagyni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!