A kirúgás sokszor váratlanul érkezik.
A kirúgás ráadásul az önbizalmat is megrendítheti, ilyenkor pedig időbe telhet, míg az ember visszatalál önmagához. Persze a dolog nem lehetetlen, és tudnod kell, az elbocsátás nem a vég, felfoghatod úgy is, hogy ez egy új kezdet. Nyilván a sokktól először nehéz így gondolkodni, éppen ezért összeállításunkban most hoztunk 4 tippet, ami segíthet neked talpra állni egy ilyen nehéz helyzetben.
Teljesen normális, ha a kirúgás után csalódott, dühös és/vagy szomorú vagy. Nyugodtan engedd meg magadnak ezeket az érzelmeket, anélkül, hogy elítélnéd magad. Minél előbb elismered, hogy az érzéseid rendben vannak, annál előbb fogod tudni feldolgozni a történteket és új irányba elmozdulni.
Gondold végig, mi is történt pontosan. Hogy látod, jogos volt a kirúgás? Van bármi, amin változtattál volna? Milyen körülmények vezettek az elbocsátáshoz? Próbáld meg objektíven átlátni a dolgokat, elemezni a helyzetet, mert ez segíthet neked tanulni a történekből.
Az elbocsátást sokan kudarcként élik meg, de hidd el, erről szó sincs. Nem a munkád határoz meg téged, és még ha elsőre úgy is tűnik, összeomlott a világ, amikor kezd tisztulni a kép, rájössz, semmi ilyesmi nem történt. A kirúgás nem csökkenti az értékeid, fontos, hogy erre emlékeztesd magad, hiszen csak megerősödött önbizalommal léphetsz végérvényesen tovább.
Mit szeretnél elérni szakmailag? Itt a lehetőség, hogy újragondold a prioritásaid. Talán most jött el az ideje, hogy beiratkozz egy továbbképzésre, de az sem kizárt, hogy ezúttal tényleg belevághatsz abba a saját vállalkozásba, amiről már olyan régóta álmodozol.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!