A toborzók és karriertrénerek elárulták a top 3 okot.
Egy kirúgás senki önbizalmának nem tesz jót. Vannak esetek, amikor valóban a munkavállaló vonható felelősségre azért, mert az elbocsátása mellett döntöttek a vezetői, ám néha megesik az is, hogy önhibánkon kívül leszünk munkanélküliek. Most eláruljuk, hogy általánosságban véve, mi a három leggyakoribb dolog, ami miatt ez megtörténhet.
A toplista élén áll ez az ok. Ez a gyűjtőfogalom számos problémára utalhat, beleértve azt is, hogy az új alkalmazottak néha a szokásos betanítási időszak után sem végzik megfelelően a rájuk bízott feladatokat. Az állandó felügyelet pedig általában a cégeknél nem működőképes, valamint az sem, ha valakinek az egész munkát újra kell csinálnia.
A munkahelyünkön is vannak olyan szabályok, amelyek megszegése jogi következményekkel járhat. A munkavállalói kötelességszegésnek minősülő magatartások közé tartozik a munkatársak vagy ügyfelek fizikai vagy szexuális zaklatása és a csalás is. Egy amerikai kutatás szerint a dolgozók több mint 20 százaléka ismer vagy dolgozott már együtt olyasvalakivel, akit azért rúgtak ki, mert valamilyen formában zavarta a többi alkalmazottat.
Egy idő után bosszantó lehet, ha valaki állandóan késik a munkából vagy az utolsó pillanatban közli, hogy bizony meg sem fog jelenni. Természetesen ezek az okok érthetőek, ha valamiféle betegség vagy személyes probléma áll a háttérben, ám nagyon sokszor csak hanyagságról van szó. Az amerikai munkáltatók mintegy 22 százaléka rúgott már ki alkalmazottat azért, mert hamis kifogással jelentkezett betegen, 41 százalékuk pedig azért, mert későn ért be egy-egy dolgozójuk.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!