Vannak dolgok, amik miatt unalmasnak tűnhetsz az állást kínálók számára.
Ha jól belegondolunk, akkor egy állásinterjún agyon hasonlít az ismerkedési folyamathoz. Hiszen kvázi egy rövid bemutatkozáson áll vagy bukik az, hogy az ismertségből lesz-e kapcsolat. Na, nagyjából ez történik az állásinterjún is, ahol alapvetően fel kell hívnod magadra – jó értelemben – a figyelmet ahhoz, hogy a tied legyen az áhított pozíció. Vannak azonban ún. bézs zászlók, amik miatt unalmasnak tűnhetsz, már a jelentkezés során is.
Az első benyomást általában a CV és a motivációs levél adja, és ha még el is jutsz az állásinterjúig, akkor is megeshet, hogy már a pályázatod alapján megítéltek. Az is lehet, hogy csak „hivatalból” hívnak be egy beszélgetésre, de ha ott sem tudsz többet nyújtani, mint ami az önéletrajzodban áll, akkor sajnos nagy eséllyel nem lesz a tiéd az állás. A CV kicsit olyan mint egy társkereső profil, szóval célszerű úgy kialakítani, hogy ne csak lássanak, hanem észre is vegyenek általa.
Ma már nem titok, hogy a munkaadók gyakran lecsekkolják a jelentkezők közösségi média profiljait. Először is érdemes lehet a profilod privátra állítani, mert így nem fognak látni mindet, másfelől pedig fontos, hogy a nyilvános tartalmak kapcsán ügyelj arra, hogy mit közvetítesz magadból. A közhelyes idézetek, a tükörszelfik azt mutathatják, hogy egy kissé felszínes vagy, míg a túlzásba vitt bulis vagy túl szexi fotók is negatív benyomást kelthetnek. Természetesen ez a te profilod, a te tartalmaiddal, de amennyiben nem szeretnéd, hogy ez alapján ítéljenek meg, akkor az adatvédelmi beállításokkal zárd ki az illetékteleneket az oldaladról, még akkor is, ha az a valaki a leendő munkáltatód.
A kiválasztási folyamat végén jön az interjú, itt pedig tényleg sokat számít, hogy mennyire vagy emlékezetes. Ahogy fentebb is említettük, megeshet, hogy kötelességből behívnak, mert mondjuk a szakmai tapasztalataid, iskoláid alapján ígéretesnek tűnsz, de ha a CV-d további része klisékkel teli, akkor hátrányból indulsz. Persze fordítva is történhet, nem kizárt, hogy az önéletrajzod nagyon izgalmas, de közben az interjún leblokkolsz. Természetesen ez megesik, és nem is kell rosszul érezned magad, ha előfordul, azonban tudnod kell, egy kis előre készüléssel sokat segíthetsz azon, hogy ne izguld magad túl az interjú közben. Nézz utána a cégnek, próbálj felkészülni arra, milyen kérdéseket kaphatsz, ezeket pedig válaszold is meg magadnak. Ne játssz szerepet, de ne is legyél álszerény. A cégek a valódi személyiséged szeretnéd megismerni, nem a sablonválaszokat részesítik előnyben.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!