A főnököddel fontos a jó viszony fenntartása.
Munkahelytől függetlenül vannak bizonyos határok, amelyeket nem szabad átlépni, amikor a felettesekkel beszélgetünk. Most eláruljuk, hogy mik azok a kérdések, amelyeket inkább ne tegyél fel a főnöködnek a jó viszony érdekében.
Ezt a kérdést akkor sem illik feltenni, ha a főnököd az 50-es vagy 60-es éveiben jár, ugyanis tényleg udvariatlan. Teljesen más, ha a felettesed magától kezd el beszélni a nyugdíjazásáról, de te így közvetlenül ne hozd fel a témát, mert kellemetlen helyzetbe kerülhetsz. Ha szoros is a kapcsolatotok, akkor is fontos, hogy erre az ügyre ne térjetek ki a békesség érdekében, ugyanis a végén te jöhetsz ki rosszul belőle.
Egy szakmai környezetben elég jól kell tudnod kijönni másokkal ahhoz, hogy a munkádat el tudd végezni. Ha egy kolléga nem is a kedvenced, ne kezdj el ilyen formában panaszkodni a főnöködnek, mert annak következményei lehetnek. Fontos, hogy megpróbálj rugalmas és csapatjátékos lenni. Ha az adott munkatárssal valami nagy baj van, akkor négyszemközt jelezd, de semmiképp se azt kérdezd meg, hogy együtt kell-e vele dolgoznod.
Sok munkahelyen a vezetőség szereti boldoggá tenni a munkatársakat, így néhány helyen működik az is, hogy néha a főnök fizet egy-egy ebédet vagy munkahelyen kívüli külön programot. Fontos azonban, hogy ez ne legyen elvárás, ezért ezt a kérdést érdemes hanyagolni. Ha a felettesed meghív valamire, akkor illedelmesen köszönd meg, de ne várd el, hogy ez mindig így lesz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!