Meggyógyítaná Amerika lelkét
Újabb nő szállt be a 2020-as amerikai elnökválasztás ringjébe, méghozzá egy igen érdekes személyiség.
Korábban kongresszusi jelöltként a Kardashian család is támogatta, ezért persze mindenki felfigyelt a nevére az USÁ-ban. Marianne Williamson önsegítő guru, Oprah Winfrey kebelbarátja, és hosszú múlttal rendelkező aktivista. Sokat beszél a szeretetről és a békéről, de közben nem egy anyámasszony katonája. Az, hogy bejelentette, elnöknek készül, nagyon is tükrözi „A Return to Love” (Visszatérés a szeretethez) című könyve lelkesítő nyelvezetét.
„Újra bele kell szeretnünk abba, amit ez az ország jelenthet’ – mondta a kampány bejelentő videójában. Meg kell ragadnunk, elköteleznünk magunkat mellette, és aztán ezt hagyni örökségül a gyermekeinknek, ahogy a korábbi generációk tették velünk”.
Az író és aktivista olyan demokrata jelöltekhez csatlakozik, mint Elizabeth Warren, Kamala Harris és Kirsten Gillibrand. Elmondjuk, mit érdemes még tudnod róla!
Williamson eddig 12 könyvet írt, emikből 4 első helyet kapott a New York Times besztszeller listáján. Az 1992-es Visszatérés a szeretethez a legismertebb könyve.
Mostanra már mindannyian hallottunk olyan dolgokról, mint a mindfulness, a segítő csoportok, és „A titok”. De mikor Williamson az első könyveit írta, ezek a fogalmak még eléggé újak voltak. Az biztos, hogy sok önsegítő taktikát segített népszerűsíteni, amit most már alapnak veszünk.
„Amikor a nővérem rákos lett 1989-ben, mondta az orvosának, hogy azt javasoltam, csatlakozzon egy spirituális segítő csoporthoz” – mondta Williamson az LA Weeklynek. „Erre az orvosa: „Tényleg, miért, melyik orvosi iskolában végzett a testvére?”. Ma már egy onkológus sem mondana ilyet.
Williamson és Oprah Winfrey barátsága hosszú időre nyúlik vissza. A feltörekvő politikus többször szerepelt a műsoraiban. A médiamogul spirituális barátjának és tanácsadójának nevezi őt.
Winfrey állítólag mindjárt 1000 példányt vásárolt az első könyvéből és „157 külön csodát élt meg az olvasása közben”. Ez aztán az eredmény!
Lehet, hogy Williamson szeretetben és békében leledzik, de kerüli az ilyen érdeklődéshez társított címkéket.
„Életemben nem hordtam színes selyemkendőt” – mondta az LA Weeklynek 2014-ben. „’Ezónak nevezel valakit, amiben rögtön ott a hátsó gondolat, hogy: „Na, ez a nő biztos nem lehet egy komoly gondolkodó”.
Akkor hogyan címkézzük? Az író megfelel neki, köszöni szépen.
Williamson Henry Warman képviselőt hívta ki a képviselőházi székért Kalifornia állam harmincharmadik kongresszusi körzetében 2014-ben. Úgy írták le, mint aki Waxmantól balra áll, és – a Kardashian család erős támogatása ellenére – nem valószínű, hogy nyerni fog.
A Los Angeles megye demokrata elnöke, Eric Bauman megkérdőjelezte hitelességét. Az idézet azóta sem vesztette érvényét, tekintve, hogy gyakorlatilag egy valóságshow sztárja lett az amerikai elnök.
„Van néhány eléggé vad gondolata a világról, egy egész szekta követi, de nem hiteles jelölt” – mondta Bamuan az LA Weeklynek. „Nagyon sok munkája van abban, hogy segített embereknek a gyógyulásban, de nem így szokás felkészülni a kongresszusi tagságra”.
Fotó: Getty Images + Allen BerezovskyTalán mert spirituális vezetőként működött azokban az időkben, amikor a HIV és AIDS fertőzöttek úgy érezték, hogy a társadalom és a nagy egyházak elfordulnak tőlük, Williamson jelentős meleg követőtábort gyűjtött maga köré a 80-as években.
„A nyugati medicina nem tudott mit kezdeni a vírussal” – mondta az akkori időkről. „A szervezett vallások csöndben voltak... És akkor ott volt ez a fiatal nő Los Felizben és arról beszélt, hogy Isten szeret téged, akármi is van... A Los Angeles-i meleg férfiaknak köszönhetem a karrieremet”.
Nem sokára megalapította a „Center for Living”-et, egy olyan helyet, ahová AIDS betegek mehettek mazzsázsra, terápiára és más szolgáltatásokat igénybe venni. Elindított egy jótékonységi szervezetet is, a „Project Angel Food”-ot (Angyalétel projekt) 1989-ben, szintén az ADIS és HIV betegek megsegítésére. Ez azóta kibővült és mindenféle betegségben szenvedőknek segít, eddig több mint 11 millió tál ételt kiosztva a rászorulóknak.
Fotó: Getty Images + Jennifer LourieWilliamson nem csak, hogy az önsegítő trend előtt járt. Hanem az állami tisztségekért pályázó nők első nagy támogatói között is volt.
2010-es konferenciasorozatát, a „Sister Giant” (hatalmas nővér) éppen erre találta ki.
„Célom és reményem, hogy a Sister Giant olyan inkubátorként fog szolgálni, ami segíti a politikai lehetőségek eme új területének felemelkedését, maga után vonva az Amerikáról szóló új párbeszédet, és a női összefogás erős érzését” – mondta a HuffPostnak. „Mindenről lesz szó a pszichológiai és érzelmi kérdésektől a politika spirituális perspektíváján át egészen addig, hogyan készítsük fel a nőket a jelöltségre.
Williamson először 1997-ben kacsintott a politika felé, a „Healing the Soul of America” (Meggyógyítani Amerika lelkét) című írásában.
„A mi generációnk feladata, hogy újrateremtse az amerikai rendszert, hogy felébredjünk ebből a nyugtalan kultúrából és újra megtöltsük a demokratikus folyamatokat lélekkel és reménnyel. Igen látjuk, hogy gondok vannak a világban. De úgy hisszük, egy univerzális erő, ha az emberi szív által felébresztjük, helyre tudja mindezt hozni. Ilyen a szeretet isteni hatalma: megújítja a szívet, a nemzeteket és végül, az egész világot”.
Mostani kampánya is hasonló hangnemben kezdődött. Margie Warrell, a Forbes újságírója ezt a kérdést tette fel: „Át tudja-e alakítani a félelem politikáját egy szeretettől átfűtött elnökjelöltség?”. Meglátjuk!
Molly Mulshine, Elle.comAz általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!