Egy nárcisztikussal egyáltalán nem könnyű beszélgetni.
Volt már olyan valakivel, hogy beszélgettetek, végül szépen megfordította a dolgokat, hogy minden róla szóljon? Elképzelhető, hogy egy nárcisztikus ember került az utadba. Jellemző tulajdonságuk, hogy gyakran uralják a beszélgetést, és nem veszik figyelembe mások nézőpontját. Íme, a legfontosabb jelek.
Felteszel valakinek egy kérdést, és boldogan belemerül egy monológba arról, hogy mi történik az életében. Amikor végeztek, ahelyett, hogy viszonozná a kérdést, egy teljesen más témát hoz fel. Ha ezt felismerted, akkor óvatosan tereld vissza a beszélgetést egy kiegyensúlyozottabb párbeszédre. Ne hagyd, hogy ő nyerjen! Ha azonban kényelmetlenül érzed magad, és érzed, hogy ez a beszélgetés nem vezet sehová, akkor próbálj meg minél előbb kilépni a szituációból.
Azzal, hogy valaki beszédes nincs probléma, de amikor valaki átesik a ló túloldalára, és megszállottan mondja és mondja, és egyszer sem áll meg, hogy felmérje a reakcióit, ott bizony valami komolyabb dolog állhat a háttérben. Óvatosan próbáld jelezni, hogy neked is vannak gondolataid a hallottakkal kapcsolatban, vagy fejtsd ki, hogy te is szeretnéd megosztani a saját tapasztalataidat. Ha ez nem működik, akkor a kilépési stratégiát kell alkalmaznod. Ez lehet egy előre ütemezett telefonhívás vagy egy találkozó, amelyre el kell jutnod és megszakítod a beszélgetést.
Abban a pillanatban, amikor a beszélgetés elkalandozik tőlük, megtalálják a módját, hogy átirányítsák. Te megosztod azokat a dolgokat, amik téged érdekelnek, például a közelgő spanyolországi utazásodat, ám ők rögtön rákontráznak azzal, hogyan érezték magukat 3 évvel ezelőtt Olaszországban. Használhatod a tanácsra van szükségem technikát, aminek az a lényege, hogy a másik személyt arra készteted, hogy a témánál maradjon. Például a nyaralást illetően kérdezd meg, hogy van-e valamilyen tippje, amit érdemes lenne megfogadnod az utad során. Szintén fontos a brutális őszinteség, szóval próbáld meg jelezni, hogy bizony te még nem fejezted be a mondandódat.
Egy barát vagy kolléga pártfogó nyelvezetet használ, és lehet, hogy ez nem szándékos, de néha nehéz lehet felmérni. A cél az lehet, hogy azt éreztessék ők a legtudatosabb személyek a szobában. Nagyon fontos ilyen esetben a határok felállítása, és jelzése. Például, ha azt érzed, hogy valaki túlságosan lekezelő veled, akkor szimplán mondj annyit, hogy : „Örömmel folytatom ezt a beszélgetést, amíg tiszteletben tartjuk egymást.”
Ez a tulajdonság leginkább akkor észrevehető, ha a másik fél valami sikerélményről számol be. Ha például azt mondod a nárcisztikusnak, hogy előléptettek, és mindezért nagyon keményen dolgoztál, akkor rá fog kontrázni, hogy ő céges autót is kapott, amikor egy nagyobb pozícióhoz jutott. A legjobb, amit tehetsz, ha közlöd, hogy egyáltalán nincs ínyedre az, hogy a beszélgetéseitek versennyé alakulnak, és örülnél, ha anélkül oszthatnátok meg dolgokat, hogy felülmúljátok egymást.
Habár vannak emberek, akik nem rendelkeznek a nárcizmus legrosszabb tulajdonságaival, hanem inkább csak a fent említett dolgok tapasztalhatóak beszélgetés közben, de egy idő után ez is fárasztó és megterhelő lehet mások számára. Fontos, hogy ne erőltess semmit, ami nem tesz téged boldoggá, és ha úgy látod, hogy az illető a jelzések ellenére sem képes változtatni a viselkedésén, akkor jobban teszed, ha továbblépsz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!