Szoros kapcsolatot fedeztek fel a kutatók a toxikus férfiasság és a szexuális erőszak elkövetése között.
Mintegy 554 egyetemi hallgatót kérdeztek meg abban a tanulmányban, amely az egyetemeken tapasztalható nőgyűlöletet és a szexuális agressziót erőszakot vizsgálta. Az eredmény letaglózó volt: a megkérdezettek közül 63-an vallották be, hogy követtek már el nemi erőszakot, szexuális támadást vagy egyéb agresszív erőszakos cselekményt. A vallomást tevők az elmúlt két évben összesen 251 erőszakos cselekedetet vittek véghez – közölték a Kent Egyetem kutatói.
A tanulmány készítői szoros összefüggést találtak a toxikus férfiasság és a szexuális erőszak elkövetése között. Azok a férfiak, akik bűncselekmények elkövetéséről számoltak be, olyan nőgyűlölő nézeteket is vallottak, mint például az a meggyőződés, hogy a részeg nők a hibásak, ha megerőszakolják őket, emellett szadista szexuális fantáziákat táplálnak a nők megerőszakolásáról vagy kínzásáról. Azok a társaik, akik nem osztják ezeket a nézeteket és szokásokat, nem számoltak be szexuális visszaélésről és erőszakról.
Ahogy arról a The Guardian cikke is beszámolt, az alanyoknak két online felmérésen kellett részt venniük, melynek során különféle kérdéseket tettek fel nekik egy sor szexuális forgatókönyvvel kapcsolatban, beleértve a kábítószer vagy az alkohol befolyása alatt álló személlyel létesített szexuális kapcsolatot, valamint a nőkhöz és a romantikus kapcsolatokhoz fűződő viszonyukról is faggatták a férfi hallgatókat. A leggyakoribb agresszív cselekmény, amelyet bevallottak, a szexuális kényszerítés volt, ezt követte a nemi erőszak és az arra tett kísérlet, valamint a nem kívánt szexuális érintkezés. Bár a résztvevők mindegyike heteroszexuálisnak vallotta magát, öten női és férfi áldozatról, egyvalaki pedig csak férfi áldozatról számolt be.
„Az elkövetők szignifikánsan nagyobb valószínűséggel támogatták a nemi erőszakkal kapcsolatos, bűncselekményeket mentegető mítoszokat, mint például az áldozatok hibásak a bántalmazásért, illetve szexista és ellenséges nézeteket vallottak a nőkről, köztük úgy vélték, hogy sok bajukról a nők tehetnek. Arról is beszámoltak, hogy szexuálisan többet fantáziáltak káros dolgokról, például arról, hogy fizikailag bántják a szexuális partnerüket, aki ebbe nem egyezett bele” – ismertette Samuel Hales PhD, az egyetem Törvényszéki Pszichológiai Kutatási és Oktatási Központjának kutatója, a jelentés társszerzője. Szerinte az eredmények azt sugallják, hogy a brit egyetemeken célszerű lenne kinevezni olyan munkatársakat, akik a szexuálisan agresszív diákokkal foglalkoznak, ezzel is csökkentve a visszaesés kockázatát.
„A nemi erőszakot támogató meggyőződések, a nőkkel szembeni negatív attitűdök és az erőszakos és bántalmazó cselekmények tényleges elkövetése közötti összefüggést már korábban is kimutatták amerikai egyetemeken végzett kutatások – mondta el a The Guardian kérdésére prof. Nicole Westmarland, a Durham Centre for Research into Violence and Abuse igazgatója – Ez a tanulmány azt mutatja, hogy ugyanez a helyzet az Egyesült Királyságban is, és rávilágít arra, hogy az egyetemeknek fokozottabban kell összpontosítaniuk az elkövetőkre, miközben az áldozatok számára támogatást és intézkedést kell nyújtaniuk a szexuális erőszakot követően.”
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!