A kimerültség sokaknál állandósuló probléma.
A kimerültség sokkal több a fáradtságnál. Egy olyan állapot, amikor pszichológiai és fizikai tünetek is megjelennek, és közben a stressz is állandó részévé válik az életünknek. Most megmutatjuk, mik azok a jelek, amiket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Ha valaki még egy jó éjszakai alvás után is rendkívül fáradtnak érzi magát, akkor bizony a kimerültség állhat a háttérben. Ha nálad is előfordult már ilyen, akkor ismerős lehet, hogy milyen az, amikor nincs kedved az olyan mindennapi tevékenységekhez sem, mint a vacsorakészítés vagy a sportolás, inkább csak folyamatosan aludnál. Emellett pedig a munkában is komoly nehézségekbe ütközhetsz.
Előfordulhat, hogy nehezen emlékszel bizonyos feladatokra vagy információkra, ugyanis a kimerültség miatt jóval nehezebb fókuszálni. Ez a probléma igen szembetűnő lehet a munkahelyeden, ha esetleg már a feletteseidnek és a kollégáidnak is feltűnik, hogy képtelen vagy 100 százalékban a dolgaidra fókuszálni. Ez egy jelzés, hogy lassítanod és pihenned kell.
Néha úgy érezhetjük, hogy a munkánk, az otthonunk vagy egyéb életünk kötelezettségei túl soknak bizonyulnak számunkra, és „megfulladunk”. Ez azonban szintén egy intő jel arra, hogy változtatnod kell az életedben, mert hosszú távon a testi és a mentális egészséged is veszélybe kerül. Ez a probléma különösen jellemző azoknál, akik mindig mindenre igent mondanak, és nem húzzák meg a saját határaikat.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!