Az érzelmi traumáról fontos beszélni.
Az érzelmi trauma súlyos probléma, amely világszerte emberek millióit érinti. Mégsem beszélünk róla eleget. A gyerekkorban elszenvedett lelki sérülések a felnőttkorunkra is komoly hatással lehetnek, és a kapcsolatainkat is befolyásolhatják.
Az érzelmi trauma egy negatív esemény vagy tapasztalat (vagy ezek sorozata) eredményeként definiálható, amely hosszan tartó hatással van egy személy érzelmeire, viselkedésére és hiedelmeire. Ebbe beletartozhat a lelki vagy testi bántalmazás, az iskolai zaklatás, egy szeretett személy elvesztése, a szülők válása, de a betegségek, egy barátság megszakadása vagy akár bizonyos természeti katasztrófák átélése is idetartozik.
A feldolgozatlan érzelmi traumának lelki, testi és viselkedésbeli jelei is lehetnek. Most felsoroljuk a legnyilvánvalóbbakat, amelyeknek a megléte arra utalhat, hogy az adott személy sok nehézségen ment keresztül.
Ezek a tünetek nem minden esetben jelennek meg együtt, és emellett számos más jel utalhat arra, hogy valaki érzelmi traumát élt át, hiszen minden ember más, és másképp dolgozza fel az érzelmi nehézségeket. Fontos azonban figyelni egymásra, és segítő kezet nyújtani, ha azt látjuk, hogy egy szerettünk küszködik. Ha pedig mi magunk érezzük azt, hogy vannak olyan traumák, amelyeket nem tudtunk feldolgozni, szakember és a közeli kapcsolataink bevonásával hatalmas változásokat lehet elérni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!