Az érzelmi evés leküzdése kétségtelenül embertpróbáló feladat.
Minden ember életében akadnak olyan pillanatok, amikor nincs minden a helyén. A mai rohanó világunkban a stressz és a frusztráció már-már a mindennapok része, ha pedig nem vagyunk eléggé résen, akkor pikk-pakk össze tudnak csapni a hullámok a fejünk felett. Sokan ilyenkor valamilyen menekülőútvonalat keresnek és az evésben keresnek egyfajta menedéket. Viszont lássuk be, az érzelmi evésnek súlyos következményei lehetnek, azonban jó hír, hogy lehet tenni ellene. Összeállításunkban most megmutatjuk, azokat a pszichológiai trükköket, amikkel könnyedén le lehet küzdeni az érzelmi evést.
Az érzelmi evés leküzdésének sarokponja, hogy először is határzod meg az éhséged forrását. Könnyen lehet, hogy nem is valódi éhségről van szó, ezt azonban hamar kiderítheted, ha felteszel magadnak néhány nagyon egyszerű kérdést, amire persze őszintén is kell felelned. Először is kérdezd meg magadtól, hogy mikor is ettél utoljára, valamint azt is határozd meg, hogy szomjas vagy-e aktuálisan, ugyanis az éhséget gyakran össze lehet téveszteni a szomjúsággal. Ezen túlmenően tedd fel magadnak azt a kérdést is, hogy hogy érzed magad aktuálisan. Ha éppen szomorú vagy valami miatt, akkor lehet, hogy csak vígaszként keresel valamilyen ételt, mert a feszültséged szeretnéd egy kicsit csillapítani. Amennyiben ezekre a kérdésekre őszintén feleltel, akkor hamar rájöhetsz arra is, hogy valóban éhes vagy-e vagy csak a tudatod űz veled csúnya tréfát.
Ha arra a következtetésre jutottál, hogy nem valódi éhségről van szó, akkor bizony célszerű lesz kieszelned egy tervet, hogy el tudd kerülni a megállás nélküli, céltalan evést, nassolást. Ha legközelebb úgy érzed, hogy most minden édességet megennél a kamrából, akkor elsőkörben próbáld meg valamilyen figyelemelterelő technikát alkalmazni. Kapcsolj be egy jó zenét, olvass el pár oldalt a kedvenc könyvedből, nézz meg rövid, vicces videót, de akár meditálhatsz is egy kicsit. A lényeg, hogy tereld el a figyelmed az éhségérzetről.
Hosszú távon pedig célszerű lehet valamilyen új hobbit is beiktatnod a mindennapjaidba. A szakértők szerint a sport vagy a közösségi programok mind-mind segíthetnek neked abban, hogy egy kicsit másfele koncentrálj. Bármennyire is hihetetlenül hangzik, de akár már napi 20 percnyi testmozgás nagyon sokat javíthat a mentális egészségeden és szinte biztos, hogy a sóvárgás, az ételek utáni extra vágy idővel alább hagy majd.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!