Egy új globális elemzés szerint a magány több mint 30%-kal növeli a demencia kockázatát.
Egy hatalmas tanulmány készült a magány, a depresszió és a kognitív hanyatlás közötti összefüggésről. Kiderült, hogy a közép- és időskori magány 31 százalékkal növeli a demencia kockázatát. A kutatás során világszerte közel 609 000 embert vizsgáltak meg.
Nincs gyógymód a demenciára, amely körülbelül 7,9 millió embert érint az Európai Unióban. De a kockázatok közé tartozik a genetikai és életmódbeli tényezők kombinációja, mint például a fizikai aktivitás, a dohányzás, az alkoholfogyasztás – és még a társadalmi kapcsolataink minősége is.
A Nature Mental Health folyóiratban megjelent új tanulmányban részletesen beszámolnak arról, hogy gy a magány növeli a minden okú demencia, az Alzheimer-kór és a vaszkuláris demencia kockázatát, amelyek nagyobb kockázatot jelentenek a cukorbeteg vagy elhízott idősebb felnőtteknél.
Továbbá fontos kiemelni, hogy 15 százalékkal növeli a kognitív károsodás kockázatát a magány.
A kutatásból kiderült az is, hogy az uniós tagállamok esetében az emberek 35%-a vallja magát magányosnak, a legmagasabb arányban Írországban, Luxemburgban, Bulgáriában és Görögországban. Az eredmények rávilágítanak arra, hogy a magány miért van összefüggésben a hosszú élettel, vagy mennyi ideig élnek az emberek. Korábbi tanulmányokból kiderült az is, hogy a magánynak szerepe lehet a Parkinson-kór és a stroke kialakulásában is.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!