A jó szokások kialakítása elengedhetetlen a boldog élethez.
Ha már valaha próbáltál leszokni egy rossz szokásodról, akkor pontosan tudod, mennyire nehéz feladat. Ugyanakkor nagyon fontos a boldogságod érdekében, hogy a rossz berögződéseket jó szokások váltsák fel. Összeállításunkban most megmutatjuk, melyek azok a jó szokások, melyek elengedhetetlenek a boldog élethez.
A szakértők szerint a napi naplóírás rengeteget segíthet a stressz levezetésében. Ahhoz, hogy naplóírásba kezdj, nem kell feltétlenül a legjobb fogalmazónak lenned, hiszen ezt magadnak írod. Szóval nyugodtan vesd papírra akár a kicsit csapongó gondolataid is. Ez egy nagyszerű, már-már katartikus módja annak, hogy rögzítsd az emlékeid, a veled történt jó, akár kevésbé jó eseményeket. A pszichológusok szerint a naplóírás nagyon jót tesz az önbizalomnak, általa többet tudhatsz meg magadról, ráadásul javulhat a hangulatod, csökkenhet a stresszszinted, emellett fokozza az öntudatod és segíti a jobb kognitív feldolgozást. Egy 2015-ös tanulmány pedig azt is megállapította, hogy azok, akik naponta vezettek naplót, sokkal jobban fel tudták dolgozni az őket ért sérelmeket.
Manapság az olvasás métlatlanul kezd háttérbe szorulni, pedig a napi olvasás jelentősen javíthatja a mentális egészséget. Csökkenti ugyanis a stresszt, fokozza a koncentrációt, erősíti az empátiát, karban tartja a memóriát, fejleszti a kritikus gondolkodást, illetve lassítja a kognitív hanyatlást a kor előrehaladtával. Egy 2017-es tanulmány szerint kimondottan fonos az általános jólét szempontjából.
A mozgás fontossága valójában mindenki számára ismert, de az igazság az, hogy a boldog élethez is elengedhetetlen. A rendszeres sport, túrák jelentősen javítják a mentális közérzetet, ugyanis általuk csökken a stressz, emellett viszont növekszik az önbecsülés. A folyamatos mozgás a hangulat javításában is segít, de a kognitív funkciókat is karban tartja. Egy 2022-es tanulmány például rávilágít arra, hogy a természetben eltöltött idő milyen pozitív hatássa lehet a testre és a lélekre egyaránt.
Bármennyire is döbbenetes, de a közösségi média sokakban szorongást válthat ki. Mivel manapság egyre több platformot használunk, folyamatosan újabb és újabb ingerek érnek minket, ez pedig nagyon megterhelő is lehet. Éppen ezért célszerű lehet a napi közösségi média használatot és úgy általánosságban a képernyőidőt csökkenteni. A képernyőidő egyébként az alvási ritmusod is megzavarhatja, ami aztán kialvatlansághoz, fáradtsághoz vezethet, ami szintén hatással lehet a mentális egészségre, általános jólétre. Szóval a közösségi média stop mindneképpen jót tesz neked. Ne félj kilépni a való világba! Nagyszerű emberekkel találkozhatsz élőben is.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!