A függetlenség közelebb hoz egymáshoz.
Ha van valami, amit sosem értettem igazán, az az, hogy ha valamelyik ismerősöm szerelmes lesz valakibe, az miért jelenti azt, hogy sülve-főve együtt kell vele lennie. Rengeteg embert ismerek, akiket hirtelen teljesen beszippantott egy új párkapcsolat, és csak akkor jöttek elő, ha a párjuk épp nem volt a városban, vagy szakítottak.
Nem csupán nagyon fájdalmas érzés, hogy csak egy ideiglenes pótlék vagy, amíg a hármas számú pasi a Tinderről be nem jön a képbe, de ha olyasvalaki vagy, aki nem adja fel magát teljesen egy párkapcsolatban, akkor eltűnődsz azon, hogy vajon érzéketlen robot vagy-e, aki nem képes „igaz szerelemre” csak azért, mert még mindig fontosak neked a közös baráti reggelik és a karriered. Szerencsére a szingliség bizonyos aspektusainak megtartása egy párkapcsolatban tulajdonképp a legjobb megközelítés. Dr. Irene S. Levine, PhD, aki pszichológus és a pszichiátria professzora az NYU School of Medicine-en, elmagyarázza, hogyan lehetséges az, hogy a függetlenség a kapcsolatot csak még erősebbé teszi.
„A popkultúra romantizálja a mítoszt, miszerint az egyetlen és igaz szerelmed egyben a legjobb barátod is”, mondja Dr. Levine. „Senki, sem egy partner vagy egy barát, nem képes önmagában kielégíteni egy egyénnek a szükségleteit! Vannak dolgok, amiket egyszerűen nem tudunk megbeszélni a párunkkal, viszont a barátainkkal igen. „A barátok katartikusak, segítenek megoldani a párkapcsolati problémáinkat azzal, hogy beszélgetünk velük, vagy tanácsot kérünk tőlük”, mondja Levine.
Igaz, hogy a duplarandik nagyon szórakoztatóak, de ügyeljünk arra, hogy külön-külön is találkozzunk a barátainkkal (mivel nagyon kegyetlen dolog elhanyagolni a barátokat egy friss párkapcsolat miatt). „A barátságok gazdagíthatják a partnerek közötti kapcsolatot is”, mondja Dr. Levine. „A barátok révén új tapasztalatokra tehetünk szert, szélesedik az érdeklődési- és a látókörünk, így fennmarad a szenvedély a partnerek között, amely különben könnyen kihunyhat.”
A teljesen már érdeklődési körök vagy karrierutak több lehetőséget nyújtanak a beszélgetésekre. Ha ugyanolyan végzettségetek vagy munkátok van, akkor a személyes tapasztalatok megbeszélése segíthet „jobban megérteni egymás karrierútját vagy a munkahelyi kellemetlenségeket”, mondja Dr. Levine. „Az azonosság és a különbözőség megfelelő elegye biztosítja a legjobbat mindkét fél számára.”
A kutatások azt mutatják, hogy a saját komplexitásunk (avagy, ha megosztjuk az életünket a párkapcsolat, a barátok, a család, a karrier, a hobbi és stb. között) csökkenti a depresszió és a stressz tüneteit. Ez nagyon egyszerű: ha az egész életed csak a párkapcsolatodról szól, akkor egy kis veszekedés a partnereddel már a világ végét jelentheti. De ha vannak barátaid, karriered, és egy sziklamászó csoport, ahová minden csütörtökön eljársz, akkor az egész sokkal arányosabbnak érződik.
Van valami nagyon unalmas abban, ha mindent tudsz a párodról, annak ellenére, hogy ez tűnik egy párkapcsolat alapvető céljának. De ha megtartotok magatoknak egy és mást a személyiségetekből, az csak fokozza a kíváncsiságot és a vonzalmat. Barack Obama egy 1995-ös New Yorker interjúban mondott egy nagyon jót Michellel és magával kapcsolatban: „Ez a feszültség a meghittség és a titokzatosság között az, ami igazán erőssé tesz valamit, mert amíg az ember építi a bizalmat, a jólétet és kölcsönös támogatást, megmarad egyfajta kíváncsiság a másik személyével kapcsolatban.”
Ha már a kezdeteknél tisztázzuk, hogy szükségünk van saját térre, hogy elrendezzük a dolgainkat, ami tökéletesen érthető igény, akkor azonnal tudni fogjuk a partnerünk reakciói alapján, hogy ő megfelelő társ-e vagy sem. „Néha érezhetünk nyomást egy olyan partner részéről, aki folyamatos törődést és bíztatást igényel”, mondja Dr. Levine. „Vagy az egyik fél úgy ítéli meg, hogy a másik fél függetlensége bántó az ő számára." Sosem kellene rosszul éreznünk magunkat amiatt, hogy a Netflix nézés helyett inkább a munkahelyi csapatot választjuk, vagy elmegyünk kirándulni a legjobb barátainkkal, és hogy emiatt a partnerünk paranoiássá válik, mert azt hiszi, hogy megcsaljuk őt.
„Kevés olyan fájdalmas dolog van, mint a szakítás, különösképp, ha ez nem a mi döntésünk volt, de a fájdalom még rosszabb akkor, ha a kapcsolat az egész világot jelentette számunkra”, mondja Dr. Levine. „Ha az összes időnket nem egyetlen kapcsolatba öljük bele, akkor nem lesz akkora a hiányzó űr, amit be kell tölteni.”
Nincs rosszabb annál, minthogy beáldozzuk a munkánkat vagy a barátainkat egy kapcsolatért. Most légy egy kicsit egyedül, találd meg önmagad, hogy milyen karrierre vágysz, milyen új barátságokat fogsz szerezni. Ezen kívül: ha ezeket a dolgokat előtérbe helyezed, legyél akár szingli, akár párkapcsolatban élő, csak jobbá válik az életed. Miért érnénk be kevesebbel?
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!