Ezt a szót jobb, ha örökre kiveszed a szótárból, mert borzasztó helyzeteket teremthet.
Ha szeretnéd, hogy a kapcsolatod vagy házasságod minél tovább tartson, akkor jobb, ha ezt a szót kerülöd, mert gyakran ez okozza a válásokat.
Jeffrey Bernstein amerikai pszichológus szerint érdemes a kell szóval foglalkoznunk. A legtöbb párkapcsolatban előjön az a szakasz, amikor a kell egyre többször hangzik el, amely sokszor olyan nyomást helyez a felekre, amellyel nem tudnak megbirkózni.
Nem kellene összeköltöznünk, eljegyeznünk egymást, vagy már a gyerekekre gondolnunk?
Sok kapcsolatban, előbb-utóbb ezek a gondolatok vita tárgyává válnak, és nem ritka, hogy a számunkra oly kedves partnerünket is felelősségre vonjuk. Sokszor nem is csupán azért, mert mi azt érezzük, meg kell tennünk egy lépést, sokkal inkább a társadalom nyomása miatt.
Néha csak azért leszünk feszültebbek és követelőzők, mert azt gondoljuk, a környezetünk elvár tőlünk valamit. Az anyósok már várják az unokákat, a barátnők közül már mindenki gyermeket vállalt, öt év együttlét után pedig még mindig csak kapcsolatban élni elfogadhatatlan dolog - hiszik sokan.
Jeffrey Bernstein szerint sokan figyelmen kívül hagynak egy nagyon alapvető dolgot: szinte minden esetre elmondható, hogy a „kell” soha nem egy olyan gondolati vagy beszélgetési forma, amely a végén kifizetődik. Mert ha egy mondatot azzal kezdünk, hogy „kell”, akkor az követelőzőnek és ellenőrzőnek hangzik a társunk számára. Ezzel a szóval tehát ahelyett, hogy célt érhetnénk, fennáll a veszélye, hogy csak távolabbra taszítjuk partnerünket. Nem ritka, hogy a megcsalás mögött a kapcsolatbeli elvárásokba és kötelezettségekbe való belefáradás áll, és a másik fél úgy éli meg, hogy állandó elszámoltatásban él.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!