A Rebecca-szindróma, még a legjobb kapcsolatoknak is véget vethet.
Láttad, a Rebecca, a Manderley-ház asszonya című filmet vagy színdarabot? Akkor már lehet sejtésed, mit jelent a Rebecca-szindróma.
A Rebecca-szindróma szinte minden párkapcsolatot egyszerűen tönkretehet, akkor ugyanis a két ember viszonyában, mindennapjaiban fontos szerepet játszik az ex. Ez sosem egy előremutató, pozitív, bíztató dolog. Lássuk, mi jellemző arra a kapcsolatra, ahol a Rebecca-szindróma jelen van.
Az érintettek gyakran gondolnak a korábbi partnerekre, beszélnek róluk. Mi több, a múltbéli és jelenlegi kapcsolat gyakran össze van hasonlítva.
Általában a féltékeny fél nem érzi a határokat, és számtalan kérdést feltesz a korábbi kapcsolatról, az exről, a partner akkori életéről. Ez a másik számára már zavaró lehet, mégsem gátolja sem ez, sem a témából fakadó állandó viselkedések abban, hogy ne így tegyen.
A féltékeny fél tettei és gondolatai a valóságtől teljesen elrugaszkodnak, egyáltalán nem lenne oka olyan kíváncsiságra vagy féltékenységre, mégis szinte mániákusan az ex körül forognak a gondolatai. Úgy érzi, a volt partner veszélyt jelent a mostani kapcsolatára akkor is, ha egyáltalán nincs már jelen a szerelme életében.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!