Ezeket a furcsa tényeket talán te sem tudtad a szerelemről.
A szerelem gyakorilatilag egy univerzális nyelv, mely felülírhatja a kulturális és nyelvi különbségeket is. A szerelem egyszerre az érzelmek szépsége és a test kémiájának rejtélye, valami ami mindent megváltoztathat. A történelem során már költők, írók, filozófusok is próbálták megmagyarázni a jelentését, paradox módon pedig úgy tűnik, a tudomány adhat választ a kérdésre. A tudósok szerint ugyanis, amikor szerelmesek vagyunk, akkor a testünkben különböző fiziológiai és pszichológiai folyamatok is végbemennek, melynek következménye néhány viselkedésbeli változás. Összeállításunkban most megmutatjuk, pontosan milyen hatással is van a szerelem a testünkre és az elménkre.
Tudtad, hogy a hangod ingadozik, ha a szeretett személlyel beszélsz? A nők általában sokkal halkabban beszélnek, ha a szerelmükkel folyik a társalgás, a férfiak pedig általában elmélyítik a hangjukat. Ez a változás öndutadlanul történik, de finom jele annak, hogy beleszerettünk a másikba.
A pillangók érzése a gyomrodban valódi. Nyilván nem igazi pillangók ugrálnak odabent, de a test valóban reagál, ha meglátod a szeretett személyt. Egész pontosan arról van szó, hogy ilyenkor adrenalin szabadul fel, ami a gyomorban jellegzetes érzést válthat ki.
Amikor szerelmesek vagyunk, a szemünk többet árulhat el rólunk, mint azt gondolnánk. A kutatások szerint ugyanis a pupillák kitágulnak, ha közelünkben van az a valaki, akihez vonzódunk. Ez egy tudattalan reakció, ami vonzóbbá tehet minket a másik személy számára.
Az összetört szív szindróma valódi egészségügyi állapot, melynek során az intenzív érzelmi fájdalom fizikai reakciót vált ki. A stresszhormonok gyengítik a szívizmot, ezzel infarktusszerű tüneteket okozva.
A meleg, erős ölelések beindíták az oxitocin felszabadulását, ami egy olyan hormon, ami csökkenti a stresszt és növeli a boldogságérzetet. Az ölelések tehát terápiás hatással bírnak, megnyugtatják mind a testet, mind pedig a lelket.
A szerelem egy ideig tényleg vak. A szerelem ugyanis csökkenti a krtikus ítéletért felelős agyrész aktivitását, ami azt jelenti, hogy gyakran ennek hatására figyelmen kívül tudjuk hagyni a másik hibáit, sőt néha túl is idealizáljuk őt.
Amikor szerelmesek vagyunk, az agyunk dopamint és szerotonint termel, melyek olyan vegyi anyagok, amik csökkentik a stresszt. Ez az oka annak, hogy szerelmesként gyakran úgy érezzük, mintha a „hetedik mennyországban” lennénk.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!