A könyvcímből szlogenné vált három szó – bor, mámor, Provence – mintájára új hármast alkothatunk: bor, wellness, Burgenland.
A tartomány déli része az elmúlt években igazi wellnessparadicsommá változott, miután ott, ahol korábban csak erdő-mező terült el, sorra nőttek ki a földből a négy- és ötcsillagos szállodák. Stegersbachban végképp a bőség zavarával küzd a látogató, hiszen az üdülőnegyed központjául szolgáló stegersbachi termál- és élményfürdő körül számos hazai és nemzetközi díjat elnyert hotel található. A Reiters Spa Resort (http://www.reiters-hotels.com ) különlegességét óriási vízfelületén és számtalan szaunáján túl a jin-jang medence jelenti, amely valóban ezt az ősi keleti jelképet formázza, és egy felében hideg, másik felében meleg vízbe csobbanhatunk bele. A bormotívummal itt is találkozhatunk, és nemcsak az étteremben: az infraszaunák kabinjait régi boroshordókból alakították ki. A szállodát közvetlen összeköttetést biztosító, fűtött folyosó köti össze a stegersbachi termálfürdővel, ahol 11 különböző mélységű medence, bébi- és gyermekpancsoló, kül- és beltéri medencék közül válogathatunk, az élményfürdő-részben pedig csúszdák, légvár, trambulin és játéksarok várja a gyerekekkel érkezőket.
A keleti filozófiák és egészség-megőrzési irányzatok nemcsak nálunk, Ausztriában is növekvő népszerűségnek örvendenek. Ezeknek is Stegersbach lett az egyik középpontjuk, egészen pontosan a Hotel Larimar (http://www.larimarhotel.at/hu), amely egy különleges, a Karib-tenger térségéből származó kék drágakőről kapta a nevét. A szállodában már a szobákat is a kínai felfogás szerinti 4 őselem, a föld, a tűz, a víz, a levegő alapján alakították ki, különböző szín-, anyag-, és dekorációs kellékek használatával. Így mindenki kiválaszthatja a számára legjobban megfelelő hangulatot. A barnás-narancsos tónusban tartott föld-szoba atmoszférája a belső stabilitást és kiegyensúlyozottságot jelképezi, a tűz-szoba vörös árnyalatai felpezsdítik testi és a szellemi energiánkat, a víz-szoba kék tónusai az érzelmi egyensúly megteremtését segítik elő, míg a levegő-szobában a világos pasztellárnyalatok a szellemi kiegyensúlyozottság megteremtéséhez nyújtanak segítséget. A hotel gyógyászati részlegében a hagyományos kínai orvoslás módszereit éppúgy alkalmazzák, mint a Japánból származó shiatsu masszázst vagy a hawai-i lomi lomit, a legfontosabb szerep azonban az indiai ajurvédás kezeléseknek jut, amelyeknek autentikus voltáról Indiából érkezett szakemberek gondoskodnak. A kezelések mellett az ajurvédás konyha fogásait is kipróbálhatjuk.
Számtalan neves wellness-díj büszke kitüntetettje a környék egyetlen ötcsillagos szállodája, a nemrégiben a Falkensteiner lánc részévé vált Balance Resort (http://www.falkensteiner.hu/hotel.htm?id=218 ). Innen is átmehetünk a gyógyfürdőbe, de relaxálhatunk a hotel saját medence- és szaunavilágában, kipróbálhatunk többféle masszázst, szépségkezelést vagy kényeztető kezelést. Az én kedvencem a nagy, rozsdamentes acélból készült és kellemesen meleg vízzel feltöltött kültéri medence, amelyben úgy érezhetjük, mintha egyenesen el tudnánk úszni a szemközti hegyekig. A minimál stílusban berendezett, elegáns szobák közül pedig a legszebb talán a saját jakuzzival felszerelt lakosztály, amelynek pezsgőfürdőjéből és tágas teraszáról gyönyörű kilátás nyílik a tájra.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!