„A logika a sakkban jó, de az életben – legyünk őszinték – azért nem mindig működik” – mesél tapasztalatairól Polgár Judit az ELLE magazinnak adott interjúban. Minden idők legjobb női sakkozójának gondolatai mellett a magazin szeptemberi lapszámából kiderül, hogyan számolt le Szentesi Éva a közösségi médiához fűződő toxikus viszonyával, hogyan lett státuszszimbólum a könyv, miként próbálják fenntartani a normális élet látszatát az ukrán nők, és hogy miért érdemes megnézni a Naomi Campbell karrierjéről szóló kiállítást.
A szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket. A forradalmat mégis mindig azok hozzák el, akik bátran megkérdőjelezik és gyakran áthágják azokat. Ilyen, mára legendássá vált revolúciót tudhat magáénak Polgár Judit is, aki cseppet sem tankönyv szerinti neveltetésével lett 12 éves korára a női sakk-világranglista első helyezettje, 15 évesen pedig nagymester. A történelem legjobb női sakkozója ma már a játék iskolai népszerűsítésére fordítja idejét és energiáit, az ő személyénél pedig valóban nem lehetne hitelesebbet találni erre a feladatra. Polgár Judittal Winkler Nóra beszélgetett, mások mellett önbizalomról, szenvedélyről, pénzről és arról, miért ugrott be a jeges vízbe az Antarktiszon.
Erős nőkből a szeptemberi ELLE magazinban sincs hiány. Szentesi Éva nemrég megjelent, A mai naphoz nincsenek emlékeim című könyvének apropóján adott interjút, melyben kívülről vizsgálja önmagát, a testét és a világot, amelyben élünk. Ezekről a témákról Naomi Campbell is tudna mesélni, akinek tavasszal nyílt meg pályafutását bemutató kiállítása a londoni Victoria és Albert Múzeumban. A kiállítás divatkurátorával, Sonnet Stanfill-lel készült interjú mellett beszélgettünk még Zwack Sándorral is, akinek családnevét bő két évszázada jól ismerik Magyarországon, és akinek mára nagy tapasztalata van abban, hogyan kell egy reménytelennek tűnő helyzetből felállni.
Az interjúk mellett az ELLE szeptemberi lapszáma bemutatja a könyvvásárlás új, keserédes trendjét is, miszerint a könyveket gyakran nem azért vásárolják meg, hogy elolvassák őket, hanem azért, hogy státuszszimbólumként használják őket, ezzel is saját magukat pozícionálva, elsősorban a közösségi médiában. Szintén gesztusértékű, ám az előbbinél összehasonlíthatatlanul erősebb a kelet-ukrajnai nők szépségszalon-rutinja. Ezekben a térségekben a manikűr az ellenállás szimbóluma lett, amivel a nők igyekeznek fenntartani a normális élet látszatát, és a legnagyobb nehézségek közepette is megőrizni a saját mentális egészségüket.
Az ukrajnai nőktől bizonyára nap mint nap sokan kérdezik meg, jól vannak-e. Mintha mára már meg is feledkeztünk volna róla, de bő négy évvel ezelőtt az egész világon mindenki ezt kérdezgette a szeretteitől. De vajon most, hogy lényegében túllendültünk a Covid világjárványról, valójában jól vagyunk-e? Az ELLE szerzője arra a válaszra jut, hogy nem, a jó hír viszont az, hogy ezen mi, emberek tudunk változtatni. A boldogság megszállott hajkurászása kapcsán pedig Modla Zsuzsanna teszi fel a kérdést cikkében: biztos, hogy a boldogság az élet legfőbb célja, és nekünk mindenáron arra kellene törekednünk, hogy elérjük?
Az ELLE magazin szeptemberi lapszámának olvasói ezek mellett megismerhetik az őszi szezon legfrissebb divattrendjeit, Beauty rovatából pedig megtudhatják többek között azt, hogyan érdemes eltölteniük úgy egy hétvégét, hogy valóban feltöltődjenek alatta. Azoknak pedig, akik egy valóban emlékezetes utazásra vágynak, bemutatja az Okavango-deltát, a kalahári sivatag ékkövét.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!