Ha lenyűgöz az előadóművészek és a divat világa, akkor a Magyar Zene Háza különleges kiállítása neked lett kitalálva. Olyan sztárok fellépőruháin keresztül ismerhetsz meg történelmi pillanatokat mint Beyoncé, Whitney Houston vagy Billie Eilish.
A májusi nyitás óta hatalmas sikernek örvendő tárlat eredetileg a londoni Victoria and Albert Museumban kapott helyet, miután egy operatörténeti kiállítás összeállításakor a kurátort (Katy Bailey) teljesen lenyűgözte a 'díva jelenség' és a női előadók történelme. Az előadónők, velük együtt pedig maga a díva fogalom ugyanis hatalmas utat tettek meg a 19. századtól napjainkig. A londoni kezdés után a Dívák utazó kiállítássá nőtte ki magát, melynek első állomása a budapesti Zene Háza, a tárlat anyaga pedig a hazai előadői szcéna olyan ikonjaival bővült mint Blaha Lujza, Karády Katalin vagy épp Rúzsa Magdi.
A Dívák és Ikonok kiállítás eredeti kosztümökön, fellépőruhákon, személyes tárgyakon és ereklyéken keresztül meséli el lenyűgöző nők történetét - stílushűen, két felvonásban. Az első rész a korai operaénekesektől indulva a némafilmszínészeken át a 20. század sztárjaiig történelmi kontextusba helyezi a díva megteremtését, a második a rész pedig napjaink modern csillagait ünnepli.
Az egyes korszakokon végighaladva kirajzolódik előttünk, hogy a különböző kulturális és társadalmi változások hogyan formálták az előadókat, illetve hogy ők maguk hogyan írták felül a status quo-t.
A dívák életében rengeteg küzdelem és diadal van. Arra törekedtünk, hogy kiemeljük, hol változtattak az előadók az idők folyamán, és milyen hatással voltak a díva történetére, hogyan kérdőjelezték meg a status quo-t, és tették a dolgukat a maguk módján
- Katy Bailey, kurátor.
A Dívák és Ikonok kiállítás célja, hogy felhívja a figyelmet a női előadók kulturális és társadalmi szerepére a zene történetében. Ezek a nők nemcsak tehetségükkel, hanem kitartásukkal és bátorságukkal is példát mutattak a világ számára. A teljesség érdekében néhány emblematikus férfi-sztár is megjelenik, akik amellett, hogy ikonná váltak, hatott rájuk a dívák világa. Látható Freddie Mercury ruhája, amit a ’86-os, híres budapesti koncertjén viselt, de Elton John féldrágakövekkel kirakott jelmeze is, a hazai ikonokat pedig Kóbor János és Demjén Ferenc képviseli, akik extravagáns színpadi jelenlétükkel kapcsolódnak a dívasághoz.
A tárlat arra ösztönzi a látogatókat, hogy újraértékeljék a dívák és ikonok jelentőségét, és felismerjék, milyen mély hatást gyakoroltak nemcsak a zenei, hanem a szélesebb kulturális közegre is.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!