5 kulturális program portugál rocktól finn divaton át orosz filmekig
Finnország - Divatrokonság
Szeptemberi számunkban írtunk a fiatal finn divattervezők különös világáról. A szeptember 26-án, a Budapest Design Week keretében nyíló TILA kiállításon most nemcsak testközelből találkozhatunk a cikkben szereplő néhány dizájner munkáival, de azt is láthatjuk, hogy van-e kapocs a fiatal magyar és finn tervezők munkái között: az első részben szeptember 26. és október 11. között a Months of Sundays és a Je Suis Belle, majd október 16. és november 1. között a Riivari és a Nubu párbeszédét láthatjuk izgalmas installáció formájában, a Mono Art&Design Galériában. A divatkiállításhoz számtalan más kísérőprogram tartozik, levetítik például a végtelenül szórakoztató kortárs finn művészről, Teemu Keisteriről szóló dokumentumfilmet is, a One Man Multishow-t - kár lenne kihagyni! Minden program ingyenes, részletek a honlapon.
Olaszország - Meglepő koktélok
Szeptember 15-én az olasz származású, de Londonban hírnevet szerzett koktélmester, Simone Caporale lesz a Hotel Kempinskiben található Blue Fox The Bar vendége. Tavaly az év nemzetközi bártendere díjat is elnyerte New Orleansban - de nemcsak a szakma ismeri el, hiszen a koktélok Jamie Oliverjének is becézik egyszerűen elkészíthető receptjei miatt. A budapesti mesterkurzus után este bemutatja székhelye, a londoni Artesian Bar új, Szürrealizmus névre keresztelt italsorát is, melynek megalkotásakor az volt a célja, hogy a vendégeknek korábban még nem ízlelt, meglepő kombinációkat keverjenek. Felkészültél egy rendhagyó kedd estére? Részletek a mesterkurzusról ITT, a koktélpartiról ITT.
Portugália - Álmodozó pop
Portó városáról hamarosan nemcsak a bor juthat eszünkbe, de a popzene is. A Best Youth az egyik legnépszerűbb portugál zenekar mostanában, a dreampop kategóriába sorolható zenéjük bársonyos, lágy sodrású, mégis karakteres. Ed Rocha Goncalves és Catarina Salinas duója 2011-ben alakult, első teljes albumuk, a Highway Moon idén jelent meg, amivel már végigturnézták fél Európát. Hazánkban szeptember 24-én lépnek fel az A38 Hajón, részletek ITT.
Oroszország - Könnyed és súlyos rögvalóság
A Puskin moziban szeptember 17-21. között Orosz Filmhetet rendeznek, a programban 5 fontos, Magyarországon még nem vetített kortárs orosz filmmel - köztük fesztivál- és közönségsikerekkel egyaránt. A Drága Mamában például egy huszonéves fiatalember igyekszik elszakadni anyukája szoknyája mellől (érdekes lenne összehasonlítani a magyar Van valami furcsa és megmagyarázhatatlannal); az Intim helyek a mai moszkvai középosztály titkaiba ígér sajátos bepillantást, míg a Montreálban a legjobb forgatókönyv díjával elismert Amir fia, Iván pedig az újrakezdésről és a múltról mesél megkapóan. Részletek és jegyinformáció ITT.
Románia - Féktelen festmények
A Trafó Galériában mutatkozik be a kortárs román képzőművészet felforgatójának tartott Mihuț Boşcu Kafchin. A 29 éves művészt posztmodern romantikusként emlegetik, aki művein keresztül játékosan értelmezi a világunk rejtélyes összefüggéseit. Egyszerre vonzza őt a space age és az alkímia, a mágia. Művei mindig szorosan egymásra épülnek; rajzai, festményei általában installációk és objektek formájában burjánzanak tovább. A Fordított öntervezés című kiállítása szeptember 18-tól október 18-ig látogatható, részletek ITT.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!