Ezek a színházi előadások remek szórakozást nyújthatnak.
Ha te is imádsz színházban járni, akkor a télen és tavasz elején sem kell lemondanod róla. Van néhány budapesti színházi előadás, amelyekért tényleg érdemes elhagynunk a fűtött lakást. Most megmutatjuk a legérdekesebbeket.
Hegedűs D. Géza rendező munkáját kár lenne kihagyni. A Pesti Színház egy előadást még meghirdetett januárra, valamint későbbre már csak márciusi időpontok vannak. A főbb szerepekben Ötvös András, ifj. Vidnyánszky Attila, Szilágyi Csenge, Wunderlich József és Telekes Péter látható.
A sztori ismerős lehet: Antonio Salieri II. József császár udvarának ünnepelt komponistája, kiváló muzsikus, aki megszállottan hisz abban, hogy ő Isten kegyeltje, fenséges dallamaiból a Teremtő hangja szól... Egészen addiga a pillanatig, amíg meg nem jelenik az osztrák fővárosban Wolfgang Amadeus Mozart, egy pimasz, szabadszájú, öntelt, fiatal zseni, aki mellett ő csak ügyes mesterembernek érezheti magát, ráadásul Isten még azzal is bünteti, hogy a városban ő az egyetlen, aki ezt a páratlan tehetséget igazán értékelni tudja. Salieri bosszút esküszik.
Egy vígjáték jöhet? Bernard Slade 1975-ben írta Jövőre veled, ugyanitt című vígjátékát, amelyért Tony-díjra jelölték, majd filmadaptációjáért az Oscar-jelölést is begyűjtötte. A Madách Színházban pedig szintén láthatod Szemenyei János és Kovács Lotti főszereplésével.
A Harangi Mária rendezésében készült előadást februári időpontokon tekintheted meg a Madách stúdióban. A történet ebben az esetben is derenghet. A szereplők Doris és George, akik ugyan mással élnek házasságban, mégis minden évben egy napot egymással töltenek, az évek során pedig a kaland mély emberi kapcsolattá válik.
Ez az előadás az aesopusi állatmesék, valamint a meseíró életéről fennmaradt feljegyzések és legendák alapján készült. A jelmeztervezésben Ágfay Míra mellett a Magyar Képzőművészeti Egyetem Látványtervező szakának MA1-es osztályának hallgatói is közreműködtek.
Az író és rendező Fábián Péter. A sikeres előadásban olyan színészek kaptak szerepet, mint Znamenák István, Bíró Kriszta, Borsi-Balogh Máté, Csákányi Eszter, Csuja Imre és Friedenthal Zoltán. Az intézmény weboldalán azt írják, hogy „az Örkény Színház társulata nem kevesebbre vállalkozik, minthogy egy zenés revü keretében gondolja újra az aesopusi meséket, amelyek háromezer év alatt mit sem veszítettek érvényességükből”.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!