A meditáció sokat segíthet a mentális állapoton, de kérdés, mennyi ideig és milyen gyakran kellene csinálni, hogy valóban hasznos legyen?
A világ egyre gyorsabban pörög, a mindennapi teendők útvesztőjében pedig nagyon könnyű lehet elveszni. A feladatok tornyosulnak, az iskolában, munkahelyen pedig a legjobb teljesítményt várják el tőlünk. A ránk nehezedő nyomás iszonyatosan fárasztó lehet, éppen ezért nagyon fontos az énidő beiktatása, akár minimális mennyiségben is. A meditációról már régóta tudni, hogy elképesztően jó hatással lehet a testre és a lélekre egyaránt, de jogosan merülhet fel a kérdés: milyen gyakran és mennyi ideig kellene csinálni, hogy tényleg haszna is legyen?
A magdeburgi Otto-von-Guericke Egyetem kutatói által végzett tanulmány eredményeiből kiderült, hogy már napi akár 13 percnyi meditáció is képes csökkenteni a hangulati ingadozásokat, a szorongást, a fáradtságot és a stresszt. A megfigyelések során nyolc héten keresztül követték nyomon a kutatásban részt vevő alanyokat, akik ez idő alatt napi 13 percet meditáltak (nem feltétlenül egyhuzamban – a szerk). Érdekesség, hogy a vizsgálat felénél, azaz négy hét elteltével a megnevezett pozitív hatások még nem voltak annyira nyilvánvalóak, ebből is látszik, hogy a meditálás a türelem játéka, de úgy tűnik, megéri mellette kitartani.
A meditálást egyébként kisebb etapokban is beépítheted az életedbe, nem kell törvényszerűen a 13 percet egyben le tudni. Ha neked reggel, napközben és este is van 5 perced, akkor nyugodtan bonts elemeire a dolgot. Itt például találhatsz egy szuper reggeli meditációt, ami mindössze 5 percet vesz igénybe:
A meditáció valójában arról szól, hogy függetlenítsd magad a külső elvárásoktól és csak magadra fókuszálj. Szigorú szabályok nincsenek, a pozitív hatások feltehetően nem is konkrét időtartamnak, hanem a rendszerességnek köszönhetőek. Ha neked mindennap csak pár perced van arra, hogy meditálj, akkor tégy úgy, a lényeg, hogy ne próbálj saját magadra nyomást helyezni, ha valamiért éppen nem jön össze. A meditáció lényege éppen az öngondoskodás, nem pedig az önostorozás.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!