Fiatalok, tehetségesek és piszkosul értenek ahhoz, hogyan kell egy desszerttel rabul ejteni az ember szívét.
Lefkovits Lea, Szalai Dóri, Horváth Alexandra: három fiatal nő, akik arra tették fel az életüket, hogy süteményeikkel, tortáikkal egészen új szintre emeljék a cukor és krémek találkozásának bűnös élvezetét. Vigyázat, függőséget okoznak!
Hozzávalók:
Elkészítés:
Habosra keverjük a vajat a kristály- és barna cukorral. Hozzáadjuk a vaníliakivonatot, majd egyesével a tojásokat. Eközben spatulával többször lekaparjuk az edény oldalára tapadt tésztát. Külön tálban összekeverjük a száraz alapanyagokat (liszt, szódabikarbóna, só), majd hozzáadjuk két részletben a keverőtál tartalmához. Az étcsokit nagyobb, 2-3 centis darabokra vágjuk, és hozzákeverjük a tésztához. 80 grammos golyókat formázunk belőle, és egy éjszakát a hűtőben, frissen tartó fóliával lefedve pihentetjük. Másnap fél órával sütés előtt kivesszük őket a hűtőből, megszórjuk Maldon-sóval, majd sütőpapírral bélelt tepsiben kisütjük 160° C-os légkeveréses sütőben 10-12 perc alatt. A cookie-k akkor készülnek el, amikor formájukat már megtartják, azonban belsejük még puha, így ha kihűlnek, tökéletes lesz az állaguk.
Hozzávalók:
Elkészítés:
Előmelegítjük a sütőt 180 fokra. A diót 6-7 perc alatt illatosra pirítjuk a sütőben. Eközben gőz fölött elkezdjük olvasztani a fehér csokit. Egy másik edényben a tejszínbe tesszük a sót, és felforrósítjuk. Levesszük a tűzhelyről, és hozzáadjuk a rumot. A megolvadt csokihoz hozzátesszük a diópasztát, elkeverjük egy kicsit spatulával, majd ráöntjük a rumos-sós tejszínt, és kicsit elkeverjük. Eközben a dió elkészült a sütőben. Kivesszük egy kicsit hűlni. Egy serpenyőben elkezdjük karamellizálni a 20 g cukrot. Amikor szép borostyánsárga színe kezd lenni, levesszük a tűzről, és beleforgatjuk a pirított diót. Amikor megszilárdult, apró darabokra vágjuk. Az egészet beleszórjuk a diós ganache-ba, elkeverjük spatulával, majd botmixerrel emulgeáljuk. Habzsákba tesszük. Pár percre mélyhűtőbe, majd hűtőbe rakjuk, hogy szépen visszakristályosodjon. Addig nem vesszük elő, amíg nem töltjük a macaronokat.
Hozzávalók:
Elkészítés:
A 150 g kristálycukrot egy kis fazékba öntjük, rá a 40 ml vizet. Feltesszük a tűzhelyre, közepes fokozaton elkezdjük melegíteni úgy, hogy beletesszük a bekapcsolt hőmérőt, és folyamatosan ellenőrizzük, hogy hány fokos. Az első adag tojásfehérjét elkezdjük felverni először alacsony, majd egyre magasabb fokozaton. A porcukros-mandulalisztes keveréket közben spatulával elkeverjük homogénre a másik adag tojásfehérjével. A habverőt lekapcsoljuk, amikor azt látjuk, hogy kezd egy laza tojáshab kialakulni. Legközelebb akkor kapcsoljuk vissza magas fokozatra, amikor már 110 fokos a cukorszirup. A bugyogó cukorsziruphoz hozzáadjuk az ételfestéket, a hőmérő fém részével kissé elkeverjük, hogy oldódjon. Amikor elérte a 118 fokot a cukorszirup, gyorsan levesszük a tűzről, és lassan hozzácsorgatjuk a tojásfehérjéhez, miközben jár a gép. Egy kicsit lejjebb vesszük a fokozatot. 3-4 percig hagyjuk dolgozni, hogy szép fényes, közepesen kemény habot kapjunk. Akkor jó, ha a hab „szalagot vet”(icipicit folyik, ha kivesszük a habverőt az üstből, de szinte alig, és szép fényes) és még meleg/langyos a meringue. Először a meringue 1/3-át hozzákeverjük spatula segítségével, nagyon laza mozdulatokkal a mandulalisztes-porcukros-tojásfehérjés keverékhez. Csak egy irányba keverjük, óvatosan, hogy ne törjön meg a hab. Hozzátesszük a meringue második részét, óvatosan megint elkeverjük, majd jöhet a harmadik rész. Az a lényeg, hogy szép homogén legyen, és teljesen elkeverjük a mandulás keveréket a meringue-gel. Habkártyával kisimogatjuk a buborékokat. A tál tetején simogatjuk a habot egy irányba, majd habzsákba töltjük. Előveszünk egy tepsit, amire szilikonlapot teszünk, erre nyomjuk a kb. 4 cm átmérőjű korongokat.
Tipp: Kb. 7-8 mm-es lyukat vágunk a habzsákra. A silpatre (szilikonos sütőlapra) merőlegesen tartjuk a habzsákot kb. 0,8-1 cm-es távolságra, és úgy nyomjuk a korongokat. Nem mozgatjuk a kezünket, próbáljunk egyenletes nyomást kifejteni a habzsákra.
Elkészültek a korongok, félrerakjuk őket pihenni olyan helyre, ahol jár a levegő. 1-2 percenként ellenőrizzük. Akkor áll készen a sütésre, ha „bőrösödik” a korong felszíne (nem marad az ujjunkon semmi krém, ha hozzáérünk). 130 fokra előmelegített sütőben, légkeveréses funkción megsütjük 12-13 perc alatt.
Habzsákba töltjük a szatmári szilvalekvárt.
A korongok megsültek, pár percet pihentettük is már őket, emiatt szépen feljönnek a silpatről, nem tapadnak-ragadnak. Bepárosítjuk a kis macaronhéjakat. Kívülről kezdjük a töltést. Csepp formában, szépen körben elkezdjük tölteni a diós ganache-t. Aztán jön a mák, aztán az alma, végül a szatmári szilvalekvár. Vigyázzunk, hogy ne legyen bennük se túl sok, se túl kevés krém. Tálaljuk őket.
20-24 cm átmérőjű formához
Hozzávalók:
Elkészítés:
A hideg vajat és a lisztet összemorzsoljuk. Gyors, határozott mozdulatokkal hozzádolgozzuk a többi összetevőt, majd folpackba csomagolva legalább 3 órára hűtőbe tesszük. Miután a hűtési idő lejárt, kivesszük a tésztát, a választott tarte-gyűrűt kivajazzuk, a tésztát két ív sütőpapír között 1,5 mm vékonyra nyújtjuk, és kibéleljük vele a formát. 160 fokra előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt készre sütjük. Hagyjuk kihűlni.
Hozzávalók:
Elkészítés:
A cukrot, a tojást, tojássárgáját, a citromlevet és a citromhéjat vízgőz felett, folyamatosan kevergetve sűrűsödésig főzzük, ekkor hozzáadjuk a tejszínt, végül az előzetesen hideg vízbe áztatott és jól kinyomkodott lapzselatint. Levesszük a gőzről, majd mikor már szoba-hőmérsékletű, hozzáadjuk a puha vajat és a bazsalikomot. Botmixerrel homogenizáljuk. A kihűlt tarte-alapba töltjük, és hűtőben hagyjuk készre dermedni. A krém előre elkészíthető, hűtőben egy hétig, fagyasztóban egy hónapig eltartható.
Hozzávalók:
Elkészítés:
A tojásfehérjét és a cukrot vízgőz felett addig melegítjük, kevergetjük, amíg a cukor teljesen feloldódik és a fehérje folyósabbá válik. Ezután robotgép segítségével kemény, jó tartású habbá verjük, a végén pedig hozzádolgozzuk a sót és a kivonatot. Tetszőleges csővel ellátott habzsákba töltjük és feldíszítjük vele a tarte-ot. Cukrászfáklyával óvatosan színt adunk a habnak.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!