A Honjok a magány koreai filozófiája, egy olyan életmodellt jelent, amely lehetővé teszi az önszeretetet és a személyes szabadság megtalálását.
A Honjok először 2017-ben terjedt el a közösségi médiában, Koreában, de egyébként Európában is nagyon népszerű lett. A félreértések elkerülése végett fontos különbséget tenni a tudatos egyedüllét és a magány között. A Honjok nem a magányos egyedüllétet jelenti, hanem a boldog egyedülélés művészetét.
A Honjok középpontjában a személyes fejlődés, az önszeretet és a (jó) magány általi személyes szabadság áll. Francie Healey és Crystal Tai szerzők a „Honjok: Az egyedül élés művészete” című könyvükben azt írják, a filozófia – főleg fiatal – követői tudatosan akarnak szakítani a társadalmi elvárásokkal, nyomással. Sokan ugyanis úgy érzik, túl nagy rajtuk a teher, valamint a presszió például a családtervezéssel kapcsolatosan. A filozófia alkalmazói ahelyett, hogy kétségbeesetten akarnának párkapcsolatot, inkább egyedül próbálnak meg teljes éltet élni, és abban megtalálni a boldogságukat.
Saját szükségleteikre és vágyaikra összpontosítanak, szeretnek egyedül lenni, de ez nem azt jelenti, hogy teljesen elszigetelik magukat a külvilágtól. Valójában arról van szó, hogy a honjokkerek megtanulták értékelni az önmagukkal eltöltött időt, ami nagyobb nyugalomhoz vezethet. Mindez képesség teszi őket arra is, hogy boldog, önálló életet éljenek, hiszen nem kívülről várják a megerősítéseket, hanem önmagukban találják meg a boldogságot.
Most talán azt gondolod, hogy a Honjok követői tudatosan szeparálják el magukat a szerelemtől, barátságoktól, de ez nem így van. Valószínűleg pont az életszemléletüknek hála találják majd meg például az ideális társat, jó barátokat az életükben. A filozófia azonban maradhat a mindennapi életük része, hiszen tudják, nem kell 0-24-ben együtt lenni valakivel ahhoz, hogy érezzék az egymás iránt érzett szeretetet, szerelmet. A Honjok tulajdonképpen az énidő egyfajta definíciója, azé az énidőé, amire mindenkinek szüksége lenne.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!