A boldogság az, amire mindenki vágyik.
„A boldogság egy szokás” – mondja Talia Soen, a Happy Things vezérigazgatója és alapítója, egy olyan platform, amely mindennapi tevékenységekkel segít élvezni az élet örömeit. Most eláruljuk, mik azok a dolgok, amelyek nagyon sokat segíthetnek a szakértők szerint.
Soen Sonja Lyubomirsky kutató így definiálja a boldogságot: „az öröm, az elégedettség vagy a pozitív jóllét élménye, amely azzal párosul, hogy az ember élete jó, értelmes és értékes.” Fontos azonban, hogy az apró dolgokat is értékeljük, mert ha mindig a nagyokra várunk, akkor sokszor csalódást érezhetünk. Emellett pedig érdemes lehet hálanaplót vezetni, amelyben minden egyes nap felvezethetjük, hogy mi az, amit megkaptunk az élettől.
Ezt a szabályt mindenki tudja: minél kevesebb a stressz, annál boldogabbak vagyunk. Fontos tudni, hogy a természetben töltött idő segíthet abban, hogy kevésbé érezzük magunkat feszültnek, de ha bent vagyunk a lakásba, akkor érdemes olyan nyugtató zenét hallgatni, mint a víz csobbanása vagy a madarak csicsergése. Emellett pedig elengedhetetlen, hogy a munka és a család mellett a szabadidőre is szánjunk időt, hogy kiegyensúlyozottak maradhassunk.
Nem kell maratonra edzened ahhoz, hogy a szakértők szerint a boldogsággal egyenértékű dopamin- és endorfinszintet kapj. Már napi fél óra edzés is hatalmas löketet adhat, sőt egyes kutatások szerint hatékonyabban működhet, mint az antidepresszánsok vagy nyugtatók szedése. Ha pedig teheted, akkor sportolj a szabadban, mert akkor két legyet ütsz egy csapásra.
A magányosság érzését a dohányzáshoz hasonló egészségügyi kockázattal azonosítják a szakemberek. A tanulmányok is bizonyítják, hogy a szociális emberek sokkal boldogabbak. Ez nem azt jelenti, hogy 100 baráttal kell rendelkeznie mindenkinek, de legyen meg az a néhány, akikre mindig támaszkodhatunk. Emellett pedig a jó családi viszonyok is hozzájárulnak a boldogsághoz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!