Nem szabad hagyni, hogy elnyomjanak.
Az emberek különböző okokból sokszor nehezen tudnak kiállni magukért. A családi tapasztalatok és a szociokulturális háttér jelentős szerepet játszanak abban, hogyan viselkedünk. A mentális megerősödésedért azonban érdemes fejlesztened magadban ezt.
Semmi rossz nincs abban, ha nemet mondasz másoknak. Ha olyan környezetben vagy, ahol kényelmetlenül érzed magad, vagy nem értesz egyet valamivel, akkor ne félj kiállni magadért. Fontos, hogy a saját szükségleteid is előtérbe kerüljenek, és ettől függetlenül még lehetsz egy odaadó és segítőkész ember, csupán arról van szó, hogy határokat húzol.
Lehet, hogy néhány próbálkozásba telik, mire megtanulsz kiállni magadért. Gondolj rá úgy, mint egy asszertivitási tréningre. Meglátod, hogy minél többet csinálod, annál jobb lesz. Ha tudod, hogy lesz egy vitás helyzeted, akkor előtte a tükörnél is gyakorolhatod, hogy mit szeretnél mondani. Nem kell udvariatlannak lenned, de fontos, hogy megoszd a saját gondolataid, valamint a határokat meghúzd. Gyakorlással és ismétlésekkel eljuthatsz abba a ritmusba, hogy magabiztosan beszélj nyilvánosan.
Ha valaki mérgezővé teszi a mindennapokat, akkor át kell gondolnod, hogy szükséged van-e ilyen kapcsolatra. Nem csupán a szerelmi kapcsolatok lehetnek toxikusak, de a barátságok vagy a munkahelyi ismertségek is. Fontos, hogy ne hagyd, hogy bárki megalázó módon viselkedjen veled, helyette állj ki magadért. Ha ez a munkában történik, akkor fontos, hogy vond be a HR-osztályt is, valamint jelezd a feletteseidnek is, ha problémád van, hiszen csak így születhet megoldás.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!