A sussexi hercegnéről csak úgy záporoztak a gyalázkodó tweetek – állapította meg egy friss elemzés.
Többször is lenyilatkozta már Meghan Markle, hogy saját maga védelmében kerüli a közösségi médiát, és egy nemrégiben közzétett jelentés szerint ezt nagyon is jól teszi. Az analitikai elemzéseket végző Bot Sentinel cég ugyanis megállapította, hogy a hercegné összehangolt gyűlölet- és félretájékoztatási kampány célpontja volt a Twitteren.
Mind ő, mind férje, Harry herceg a platform célkeresztjébe kerültek, ám a gyalázkodó bejegyzések túlnyomó többségét, mintegy 80%-át Meghan kapta – írja a The Guardian.
A vállalat 114 000, a párral kapcsolatos tweetet elemzett ki, ennek során 83 olyan fiókot azonosítottak, amelyek a legveszélyesebb, Sussex-ellenes tweetek 70%-a mögött álltak. „Elemzésünk lehetővé tette, hogy elkülönítsünk 55 fiókot, amelyeket elsődleges gyűlöletfiókként azonosítottunk, valamint 28 másodlagos gyűlöletfiókot, amelyek főként az elsődleges fiókokat erősítették” – áll a jelentésben. Ezek a fiókok összesen 187 631 követővel rendelkeztek, így potenciálisan mintegy 17 millió felhasználót érhettek el a bejegyzéseik a becslések szerint.
A szakértők azt is megállapították, hogy egyes tweetek kódolt rasszista nyelvezetet használtak. Arra is fény derült továbbá, hogy a fiókok egymással való interakciói nem organikusak voltak, ami arra utal, hogy összehangolt erőfeszítések zajlottak a hercegi házaspár zaklatásának felerősítésére. A vizsgálat azonban nagyon kevés bizonyítékot talált a botok működésére, vagyis feltételezhető, hogy a legtöbb gyűlölködő fiókot emberek hozták létre. A jelentésben azonosított 55 elsődleges fiók közül négyet a Twitter felfüggesztett, ám a Washington Post szerint a vállalat nem talált bizonyítékot széles körű koordinációra.
A cég vezérigazgatója, Christopher Bouzy hozzátette, a jelentés közzététele után érezhetően visszaesett a házaspárt célzó aktivitás. Szerinte a Meghan Markle ellen folyó gyűlöletkampány azért is rendkívül aggasztó, mert nem állt mögötte konkrét indíték. „Ez a kampány olyan emberektől származik, akik tudják, hogyan kell manipulálni az algoritmusokat, a Twittert úgy, hogy közben nincsenek szem előtt, így elkerülik a felfüggesztést.”
Harry herceg és Meghan Markle többek közt a közösségi média mérgező mivoltára hivatkozva döntött úgy, hogy visszalépnek a királyi család hivatalos feladataitól. 2019-ben a Buckingham-palota, a Clarence House és a Kensington-palota új közösségimédia-irányelveket adott ki az internetes trollok elrettentése érdekében, főként a Meghanre és a cambridge-i hercegnére irányuló gyűlölködő posztok miatt.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!