A ruhaszárítás az egyik legidőigényesebb feladat, ám a japán módszer sokat segíthet.
Az otthoni ruhaszárítás óriási kihívást jelentő feladat lehet, főleg azokban az időszakokban, amikor az időjárás sem túl kedvező. Nyáron, kora ősszel és késő tavasszal értelemszerűen gyorsabban száradnak a ruhák, pláne ha lehetőségünk van őket a szabad levegőre is kitenni. Télen, illetve amikor a hőmérséklet alacsonyabbra vált, akkor viszont már nehezebb dolgunk lehet. Szárítógép sajnos helyszűkében nem minden lakásba fér be, így adja magát a kérdés: mit lehet tenni? Máris mutatjuk a japán módszert, amivel a ruhaszárítás gyorsabb és könnyebb lesz, mint valaha.
Először is nagyon fontos hangsúlyozni, hogy a ruhákat semmi esetre se a radiátoron akard megszárítani. Egyfelől nem is hatékony megoldás, hiszen maximum pár ruhadarab férne el rajta, másrészről pedig a vizes ruhák miatt extrém módon növekedhet a lakás páratartalma. Arról pedig már nem is beszélve, hogy a radiátor melege miatt – főleg a kényes – anyagok összemehetnek, ezt pedig nyilvánvalóan te sem akarhatod. A ruhák szárítására tehát a legalkalmasabb a szobahőmérséklet, ami 20 fok körül van.
Annak érdekében, hogy a ruhák jól és gyorsan száradjanak, mindenképpen érdemes a szárítót egy szellős helyen felállítani, ahol a levegő keringése hatékonyan támogatja a folyamatot. A legjobb hely a folyosó lehet vagy a ház legtágasabb szobája. Ezekben a terekben ugyanis jó eséllyel biztosított a megfelelő légáramlás, aminek köszönhetően a ruhák gyorsabban száradnak majd. Fontos, hogy a szárítót a konyhától távol eső ponton helyezd el, máskülönben az onnan kiáramló szagok behatolhatnak a frissen mosott ruhákba.
Ezen túlmenően megpróbálkozhatsz a japánok által preferált módszerrel is, ami az átgondolt elrendezésen alapul. A logika szerint a szárítón egy adott szisztematika szerint helyezik el a ruhadarabokat, hogy meggyorsítsák a száradás folyamatát. Az elv, hogy a legnagyobb ruhadarabokat a szárító külső végeiben helyezik el, a kisebbeket pedig középre akasztják. Ennek köszönhetően a ruhák között nagyobb rések alakulnak ki, így jobban tud áramolni a levegő, a szárítás pedig gyorsabb és hatékonyabb lesz.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!