Az ájurvédikus gyógyászat kezdetei egészen Indiáig nyúlnak vissza.
Az ájurvédikus gyógyászat már 3000 évvel ezelőtt is feltehetően jelen volt. A nyugati gyógyászattól abban különbözik, hogy a testet egészként kezeli, vagyis nemcsak a test bizonyos részeire koncentrál az ápolás során. Az ájurvédikus gyógyászat rituáléi méregtelenítik és helyreállítják a testet: hozzájárulhatnak a öregedés lassításához, a tiszta és sima bőrhöz, valamint a fényes hajhoz. Összeállításunkban most mutatunk 3 olyan rituálét, amit otthon is ki tudsz próbálni.
Igen, jól olvastad. Az ájurvédikus gyógyászat tanácsai szerint a fogmosás mellett a nyelv tisztítása is nagyon fontos. Nyugi, ez nem egy fájdalmas vagy veszélyes faladat, a lényeg csupán, hogy eltávolítsd a nyelvedről is a felhalmozódott szennyeződéseket. Első körben megmoshatod simán fogkefével, de a hatás fokozása érdekében használhatsz rozsdamentes acélból készült kaparót vagy kanalat. A művelet során a nyelv alsó részét kezdd el kaparni, de ügyelj rá, hogy gyengéd mozdulatokkal csináld, nehogy felsértsd a területet. Akár hiszed, akár nem, de miután eltávolítottad a nyelvedről a baktériumokat, serkenthet a gyomorműködés.
Amikor alszol, a tested pihenő állapotra kapcsol, és ilyenkor kezdi el felhalmozni a méreganyagokat. Az olajjal történő tisztítás azonban lehetővé teszi, hogy megszabadulj azoktól a mérgektől, amik befolyásolhatják a szervezeted egyensúlyát és egészségét. A szakértők szerint a kókusz, a napraforgó vagy éppen a szezámolaj is hatásos lehet: csak csöpögtess egy kanál olajat a szádba, tartsd bent kb. 15-20 percig, majd a szokásos módon moss fogat.
A fürdő az egyik legpihentetőbb módja egy nehéz nap befejezésének. Ilyenkor jó ötlet lehet illóolajokat csepegtetni a vízbe, amik nem csak az érzékeid lazítják el, hanem segíthetnek megszabadulni a negatív energiáktól is. Ha az egészséged szeretnéd támogatni, akkor vegyél megnéziumfürdőt. A magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag, ami elengedhetetlenül fontos a bőr és a haj egészségének fenntartásában, valamint az alvás elősegítésében is fontos szerepet játszik. A fürdő elkészítéséhez csepegtess 10 csepp lazító illóolajat (pl. levendula) egy csésze magnéziumpehelyre, majd a keverék mehet a fürdővízbe.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!